PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki najlepszy środek hydroizolacyjny do izolacji ściany piwnicznej z zewnątrz?



rysiek55
26-12-2020, 22:27
Na początku budowy, gdzieś ok 20 lat temu, pokryłem hydroizolacją pionowe, zewnętrzne ściany piwnic, od fundamentów do powierzchni ziemi i przysypałem wszystko ziemią. Teraz chciałbym wykonać wokół budynku betonowy chodnik. Zanim to zrobię chciałbym ponownie położyć nową powłokę hydroizolacyjną na ściany piwniczne a potem przykryć je czarną folia kubełkową.

Na rynku jest mnóstwo emulsji bitumicznych, np: Izolex, Izolbet, Asfalbit, Jarocin, Koester, ADW Izoplast, BD2K i inne.

Nie mam kompletnie żadnego rozeznania i doświadczenia, który materiał najlepiej zastosować. Nie zależy na najtańszym, ale względnie dobrym.
Proszę o propozycje
Dziękuję z góry.

Ryszard

kuusamo
27-12-2020, 17:00
dwie warstwy papy IZOLMAT PLAN PYE PV250 S5,0

rysiek55
27-12-2020, 17:05
dwie warstwy papy IZOLMAT PLAN PYE PV250 S5,0

Papę na powierzchnię pionową?

Robinson74
27-12-2020, 23:20
Zamierzam ponownie położyć nową powłokę hydroizolacyjną na zewnątrz ściany piwnicznej, od ławy fundamentowej do powierzchni ziemi.
A dlaczego ponownie?
Masz już coś nałożone? Podkład?
Czy może dotychczasowe nie spełnia zadania?
Nie masz jeszcze obsypanej piwnicy?

rysiek55
01-01-2021, 13:42
A dlaczego ponownie?
Masz już coś nałożone? Podkład?
Czy może dotychczasowe nie spełnia zadania?
Nie masz jeszcze obsypanej piwnicy?

Mam już dawno obsypaną piwnicę, prawie 20 lat temu, ale chciałbym zrobić jeszcze dodatkowo izolację i potem pokryć czarną folią (z wypustkami). Chcę to zrobić przed wylaniem wąskiego chodnika dookoła budynku.

hubert1981
03-01-2021, 17:30
Lepik papa GV. XpsTop30 folia.