PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyizolować profile okien przy fundamencie.



pck
27-12-2020, 11:46
Cześć,

zamówiłem zrealizowanie ogrodu zimowego, zależy mi aby docelowo ogród ten był użyteczny też w ciągu zimy więc powinien być dobrze ocieplony, wyizolowany.
Aktualnie stoi cała konstrukcja jednak podczas deszczu do środka dostaje się woda. Oczywiście firma wykonawcza swoją pracę uznaje za zakończoną, a dalsze kwestie to kolejni budowlańcy. Zanim zacznę szukać kolejnej ekipy chciałbym się poradzić jakie macie pomysły propozycje aby dobrze uszczelnić i wykończyć przy profilach?

Załączam zdjęcia jak wygląda konstrukcja i jak się łączy profil z murkiem...

Będę wdzięczny za wszelkie dobre pomysły co dalej można zrobić! :)

Pzdr,
p.

cezary.pl
27-12-2020, 18:28
Powinieneś mieć tę konstrukcję postawioną na poszerzeniach systemowych, możliwe że węższych, tak aby móc zamontować parapety zewnętrzne.
Jak widać na załączonych zdjęciach, nawet na taką budowlę warto zlecić projekt budowlany.

A jak to naprawić?
Może uda się unieść konstrukcję i podłożyć parapety.
Można też przykręcić parapety z paskiem butylu jako uszczelnienie do istniejącej konstrukcji.

pck
27-12-2020, 19:57
Może uda się unieść konstrukcję i podłożyć parapety.
Można też przykręcić parapety z paskiem butylu jako uszczelnienie do istniejącej konstrukcji.

Niestety, konstrukcji już nie da się unieść. :(
Czy proponujesz taśmę przykleić bezpośrednio na to co jest, czy może jeszcze jakiś uszczelniacz/silikon dać w przerwę między profilem na papą? Szukając różnych rozwiązań w sieci trafiłem na produkty tytan professional, czy to coś się nada może, aby na tym etapie wcisnąć jak wspomniałem wcześniej między profil a papę, a później/chwilę po aplikacji masy uszczelniającej przykleić na to taśmę butylową, jak wspomniałeś, a następnie może jakiś cienki styrodur i gres (na zewnątrz zamiast jakichkolwiek parapetów chcemy gres).

cezary.pl
27-12-2020, 20:50
Gres mógłbyś przykleić do t/z ciepłych parapetów, ale to się wiąże z rozbiórką i postawieniem od nowa.
Szczerze. Ja bym tę budowlę rozebrał, choćby częściowo i zrobił zgodnie ze sztuką.

Poproś moderatora o przeniesienie do wątku o oknach, może tam coś sensownego doradzą.