PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie sterownika RC 310 kocioł Buderus + kominek



Marcin_med
27-12-2020, 12:25
Problem następujacy: kociol Buderus gb 192 + 3 obiegi grzewcze 1 na rc310 pozostałe na rc 200. Sterowanie wg temperatury zewnętrznej. Problem moim zdaniem pojawia się przy paleniu kominkiem (często pale) mimo temperatury w domu 26C (na sterownikach ustawiona 22C) kociol dalej grzeje w efekcie przegrzewa pomieszczenie i marnuje niepotrzebnie gaz. 100% ogrzewania podłogowego. Ktoś pomoże jak to ustawić? Czy muszę wyłączyć sterowanie pogodówķą całkowicie?

Stanowska
27-12-2020, 14:59
U mnie RC 300 - regulacja temperatury pomieszczenia z mocą.
Max. temp. zasilania ustawiona na 30*C
Na sterowniku tryb ręczny na 21,5*C w domu. Po przekroczeniu tej temp. wyłącza się.
Jak chcesz jakies bardziej szczegółowe ustawienia to pytaj.

Marcin_med
27-12-2020, 18:38
Dzięki za podpowiedź, czyli właściwie pogodówka odpada? Zastanawiałem się jeszcze czy nie ustawić wg temperatury zewnętrznej ale z większym wpływem pomieszczenia. Bo jak ustawie sterowanie z mocą to chyba pogodówka jest bez sensu?

Stanowska
28-12-2020, 15:03
Też kiedyś miałam ustawione wg temp. zewn. i w dzień często przegrzewało pomieszczenia, szczególnie kiedy świeciło słońce, a temp. na zewnątrz niska.
Ustaw sobie czas reakcji sterownika na: SZYBKO, włącz wykrywanie otwartych okien i będziesz miał stałą temp. +- 0.5*C w domu. Najprostsze rozwiązania są często najbardziej skuteczne.