PDA

Zobacz pełną wersję : projekt LMP30 pracownia LIPIŃSCY



Przemek Wrocław
30-10-2002, 17:07
Witam !
Chciałbym zamienić mieszkanie na dom. Jednak koszty realizacji większości projektów nie są dla zwykłego Kowalskiego, jak ja.
Wpadłem jednak na pomysł (wyśmiewany przez niektórych moich znajomych) budowy etapowej. Wybrałem projekt, który przewiduje rozbudowę do 156 m. Ja jednak zacznę od pierwszego etapu, w którym będę mógł zamieszkać. Będzie to 40 m niepodpiwniczonego budyneczku bez poddasza. Według obliczeń wychodzi, że bez kombinacji wyjdzie mi ok. 20000 zł stan surowy. Później dojdą używane okna itd. A jeszcze później dalsza rozbudowa.
Co o tym myślicie ?
A może jest ktoś z Wrocławia, który również chciałby mieć dom, a nie ma kasy? Możemy razem coś wykombinować. Z tanią działką również coś się wymyśli.
Pozdrawiam

mordka
31-10-2002, 08:54
Przemek, ja co prawda nie jestm z Wrocławia, ale bardzo mnie zainteresował Twój pomysł. Na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo sensowny. Może jest to i dal mnie jakieś wyjście. Nie mam kasy, mam 45 m mieszkanie w Warszawie. To mieszkanie jest trochę warte, sęk w tym, że muszę gdzieś mieszkać budując, więc dumam skąd wziąć środki na budowę.
Życzę Ci powodzenia w Twoich planach. Ja na razie myślę, jak stać się właścicielem działki. Gdybym miała działkę, to wszystko byłoby prostsze. Niestety, tu nie da się nic wykombinować tanio.
Pozdrawiam
Mordka

Przemek Wrocław
31-10-2002, 15:59
Może się zastanowisz nad gruntem ornym, który jest często 10 razy tańszy od działki budowlanej ?

Przemek Wrocław
31-10-2002, 16:10
Może się zastanowisz nad gruntem ornym, który jest często 10 razy tańszy od działki budowlanej ?

jacek23
29-01-2003, 09:28
Przemek!
Jak twoje plany etapowania ?
Fajny projekt do rozbudowy posiada pracowni sis-projekt -BEATA zdobył miano Dom dostępny 1997.
Mam podobny pomysł jak ty.
Jacek

Bartt
29-01-2003, 15:16
Przemek nie chcę ostudzać twojego optymizmu, ale przemyśl najpierw parę spraw zanim rzucisz się na głęboką wodę.
Załatw na spokojnie najpierw dziłkę ze wszystkimi pozwoleniami i przyłączami, a jak to zrobisz i nadal zostanie ci kasa na dom to buduj etapami, po konsultacji z osobami, które to już robiły. Jest zdaje się parę sposobów by nie utrudniać sobie przy tym życia. Chyba któryś murator miał taki artykuł, ale może było to inne czasopismo, poszukaj :smile:

Bartt
29-01-2003, 15:20
Dopiero teraz policzyłem zera za 20 000zł to niestety raczej nie kupisz uzbrojonej działki, a jak będzie nieuzbrojona to odpowiednio 1m wodociągu 100zł/mb, gazu 200-300, kanalizy też coś koło 100-200 :cry: na fundamenty już ci niestety zabraknie

GrzesioO
23-02-2005, 12:31
Witam bardzo serdecznie,

To pierwszy mój post na tym forum, okazuję się bowiem, iż wszystko wskazuje na to, iż będę budował dom.

Czy ktoś może zbudował dom z LMP 30: http://www.lipinscy.pl/13129.xml?page=1
lub bedzie budować.
Mnie urzekła jego prostotas, niedrogi koszt, oraz bardzo zdecydowany podział funkcjonalny - potrzebuję bowiem sporej pracowni, w perpsektywie zaś kilku lat dom ma być zamieszkiwany przez 2 dwuosobwe rodziny.

Co Szanowni Forumowicze sądzicie o tym projekcie?

Doro_M
23-02-2005, 12:57
Wybudowaliśy wg ich projektu LMP65, i mieszkamy od listopada, projekt trochę firma zmodyfikowała na naszą prośbę, m.in. dokleiliśy garaż. Ale do ich szacunkowych kosztów proponuję doliczyć ok. 20%. Projekty od nich bardzo rzetelne, i posiadające obliczenia dla różnych technologii, My wybudowaliśmy ze steropianu. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.