PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje takich części geberitu! Pomocy



baxxty79
29-12-2020, 12:22
Witam.Jaka to firma? Ktoś coś wie? 451483

pandzik
29-12-2020, 12:46
masz to przed sobą. My nie. Ściągnij i szukaj o numerach. Przycisk nie miał oznaczeń?

baxxty79
29-12-2020, 18:08
masz to przed sobą. My nie. Ściągnij i szukaj o numerach. Przycisk nie miał oznaczeń?
Nie ma właśnie nic żadnych numerów logo producenta być może zostało dawno zmyte. Szkoda żeby rozbierać cały geberit i szafę.

Bertha
29-12-2020, 21:30
Jaką szafę? Oprócz zbiornika, to wszystkie ruchome części wymienia się przez to co masz na fotografii. Ściągnij co się da, kolejne fotki wyślij do serwisu (mogą zadać pytania dodatkowe) i dowiesz się. Dla ciebie geberit to takie pojęcie jak dla naszych przodków singer albo elektrolux. Czyli maszyny do szycia albo odkurzacze, od wiodących marek sprzed lat.

baxxty79
30-12-2020, 09:04
Do jakiego serwisu? Szafa znaczy cala zabudowa.

Bertha
30-12-2020, 17:59
Drugie zdanie #4 przeczytaj wielokrotnie do skutku, aż zrozumiesz. Ściągasz szary plastik (chyba wcześniej trzeba wyjąć sprężystą zapinkę drucianą) i masz dostęp do bebechów (zawór odcinajacy, zawór napływowy z pływakiem i dzwon=zawór spustowy). W komórce zapalasz lampkę i po obejrzeniu robisz fotki, gdzieś jakeś opisy muszą być, chyba że to jakiś no name.

baxxty79
31-12-2020, 00:43
Mistrzu napisz mi do jakiego serwisu mam się zgłosić napisałem wcześniej ze nie ma żadnych opisów ani oznaczeń.

Bertha
31-12-2020, 01:04
Z fotkami w smartfonie lub wydrukowanymi na papirze A4 udajesz się choćby do najbliższego marketu na 3. lub 12. literę alfabetu i tam pytaj. Lub w Uncle Google szukasz serwisów popularnych marek tych wyrobów. Jedną wymieniłeś, druga jest na trasie DK92 w okolicach przeprawy przez Wartę, plus multum krajowych & zagranicznych marek.

Albo na stronce youtube.com wpisujesz frazę spłuczka podtynkowa i zatapiasz się w oceanie informacji.
Nie lękaj się! Internet nie kąsa.

Najszła mnię taka refleksja, że sądząc po wielkości przycisku to urządzenie było bardzo wiekowe. Czy nie prościej byłoby skleić stary przycisk z połamanych kawałków i wydrukować nowy na drukarce 3D?

baxxty79
31-12-2020, 16:51
Kolego przycisk mam sprawny chodzi mi o lewy popychacz którego nie ma i jest to widoczne na zdjęciu które wrzuciłem. Z tyłu urwał się plastik od spluczki i popychacz nie ma na czym się oprzeć i skleic się tego nie da gdyż klej tego nie utrzyma. W poniedziałek będę to rozbieral i porobie więcej zdjęć. I udam się do marketu na 3 literę alfabetu.

vadiol
01-01-2021, 07:23
Ten stelaz wygląda na cersanit . Możesz wejsc na ich stronę i porozmawiać z ich doradcą technicznym .

baxxty79
01-01-2021, 18:50
Kolejne zdjęcia w linkach
https://zapodaj.net/17db738117c0a.jpg.html
https://zapodaj.net/552d3f8c1c557.jpg.html

vadiol
01-01-2021, 23:14
Czyli potrzebujesz zawór spustowy . Demontaż starego i montaż nowego jest prosty . Nie wiem czy w marketach będą mieli części zapasowe . Skontaktuj się z serwisem . Najlepiej poprzez ich stronę www /

baxxty79
02-01-2021, 01:41
Czyli potrzebujesz zawór spustowy . Demontaż starego i montaż nowego jest prosty . Nie wiem czy w marketach będą mieli części zapasowe . Skontaktuj się z serwisem . Najlepiej poprzez ich stronę www /
Dziękuję za informacje tylko teraz jeszcze kwestia firmy czy to jest Cersanit czy Koło Geberit Group. Będę w poniedziałek dzwonił i rozpytywał.

baxxty79
04-01-2021, 16:56
Witam.No niestety ani nie był to Koło ani cersanit ani sanit ani schwab jest to firma ferra korab.Mechanizm juz zamówiony
https://novo-serwis.pl/produkt/mostek-mechanizm-dzwigniowy-korab-zamiennik/
W każdym razie dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam