PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian pod wylewkę - czym niwelować poziomy



ARTYone
29-12-2020, 18:35
W jaki sposób mam układać styropian na wylanym betonowym stropie czy chudziaku który nie jest równy?

Od wartości średniej są górki czy doliny plus minus 3cm, czyli 6cm od maksimum do minimum miejscowego na całym stropie.

W jednym miejscu jest warga z betonu, w drugim pokoju jest dolina a obok górka, w trzecim przy ścianie jest wyżej a czym dalej niżej... I tak dalej zawsze coś się znajdzie.

Czy układać styropian z niwelatorem i jak jest za wysoko to szlifować go albo dawać niższy a jak za mało to dać wyższy?

To będzie bardzo czasochłonne, aby tak zrobić. W jaki sposób się to profesjonalnie robi?

Jaka jest tolerancja pod ogrzewanie podłogowe?

Znajomy wspominał coś o styropianie w płynie czy sypkim perlicie, ale to są kosztowne rozwiązania i czy to rozwiąże problem?

kryzys
29-12-2020, 20:10
Jak położysz styropian to kompletnie ale to kompletnie nie ma znaczenia , ważniejsze aby każda płyta była dobrze podparta na betonie a nie w powietrzu i jak masz duże dołki to zwykłym piaskiem to wyrównaj położyć folię i na to styropian a wylewkarze zrobią swoją dobrą robotę jak zwykle zresztą :D

pandzik
29-12-2020, 22:14
no jak masz górki i doliny to musisz wyrównać zaprawą albo piaskiem. Ja miałem spadek to robiłem warstwe 10cm plus po 1.5m od 9 do 13 cm. Tak zamówiłem styro i naszego forumowego styropiarza. Wyszło idelanie. Zęby pod rurki to już nie był temat. Łata w poprzek była idealnie w poziomie. Pod miejscowe nierówności wycinałem w styro za pomocą noża termicznego dołki itp. :)

Mati1983
30-12-2020, 20:16
Piasek i szlifowanie styropianu to najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Ze względu na czasochłonność prac, prawdopodobne nikt nie zrobi tego lepiej od ciebie.

hubert1981
03-01-2021, 17:38
Świat już 30 lat temu wymyślił.Styrobeton.Ktorego można wykonać bez zbędnego szarpania sie z układaniem styropianu.Styrobeton to granulat styropianowy może być po recyklingu mielony styropian grafitowy jak i Xps ale też każdy zwykły eps.Taka mieszanka kulek daje dobre parametry lambda.Proporcja Prawdziwego styrobetonu na M3 jest to 1000l 100kg 100 litrów wody.Taki styrobeton zastępuje wszelką izolacje eps.Na styrobeton należy zastosować folie SD i wystarczające jest 3cm Eps STK T. Gwarancja ciepła zahamowanie paroizolacji i dyfuzji.ale też komfort życia w ciszy....Eps100 nie jest izolacja główna pod wylewke w domu.