PDA

Zobacz pełną wersję : Rury wentylacyjne a wysokość ocieplenia i nierówny strop



ARTYone
29-12-2020, 18:46
Mam zaplanowaną grubość ocieplenia podłogi na piętrze na 9cm.

Kanały wentylacyjne przewidziane są w projekcie 7,5cm peflex.

Czyli z projektu wynika, że jest jeszcze 1,5cm luzu.

Ale strop jest nierówny i dodatkowo w niektórych miejscach biegną peszle z przewodami (peszle mają około 2cm średnicy).

Przykładowo w pewnym miejscu jest górka na betonie i będzie tam 7cm ocieplenia a biegnie jeszcze peszel 2cm.

W jaki sposób się to rozwiązuje? Wkuwać się? Szlifować miejscowo strop?

Jak podniosę grubość ocieplenia to nie będzie się to zgrywać z oknami balkonowymi.

Owczar
29-12-2020, 19:23
Jakiej grubości wylewka?
Anhydryt?
Rozważyłbym miejscową zamianę na rury 50 - peflex ma w ofercie takie przejścia.

pandzik
29-12-2020, 19:46
Hehehe. Sam robiłem swoją wentylacje z 8cm ocieplenia. O peszlach na elektrykę (jedna wiązka miała4cm) nie pomyślałem. Na forum też nikt nie wspomniał. :) O rurach wodnych tym bardziej.
Jak kolega wyżej napisał zamieniasz systemowo jedną rure 75 na 2x50 i jedziesz z tematem. Ja w sumie mam chyba ze 4 -5 takie przejścia. Nie dało się inaczej. Ja w połowie przejśc kontynuowałem już do końca 4x50. Trzeba pamietac też o skrzynkach na te rury , zaślepkach i samej rurze :P

ARTYone
29-12-2020, 20:50
Anhydryt 5cm - tak powiedział szef firmy z wylewkami

A jak się ma mała (albo zerowa) grubość ocieplenia nad przewodami rekuperacyjnymi do spinek ogrzewania podłogowego?

Trzeba robić maty z wypustkami?

pandzik
29-12-2020, 21:45
u mnie wszystkie przewody zbiegały się w łazience, jej cześć technicznej , bo tam mam reku na pietrze. Żadnych mat nie trzeba robić. Ja wszystkie płyty styro, czy to na pietrze(8cm) czy na parterze (10+9-13cm ; krzywa płyta) kleiłem piankami. Pomiędzy rurami na pietrze wycinałem styro po kawałeczku, różnego rodzaju księżyce itp figury. Masa roboty, ale do tych styropianów mogłem bić spinki. W pokojach i koszmarnie dużo w łazience poznaczyłem przebieg flamastrem na folii. Dalej to już bułka z masłem. Rurki są okrągłe wiec te pustki pomiędzy rurami a styro wypełniłem zaprawą klejową wymieszaną z perlitem. Tosamo nad skrzynkami. Miękkie to było finalnie, ale po nałożeniu folii nie bylo pustek.

Tolo74
30-12-2020, 12:33
Ale strop jest nierówny i dodatkowo w niektórych miejscach biegną peszle z przewodami (peszle mają około 2cm średnicy).

Podkuć strop dla puszczenia w miejscu skrzyżowań peszli elektrycznych.

Tolo74
30-12-2020, 12:47
Jak podniosę grubość ocieplenia to nie będzie się to zgrywać z oknami balkonowymi.
Tego nie wolno robić. W miejscach gdzie masz jakieś górki to podkuj młotem jak sa to jakieś placki betonu albo zaprawy łatwe do usunięcia , albo możesz podetrzeć styropian przed rozłożeniem.