PDA

Zobacz pełną wersję : Słyszalne szumy powietrza z kanałów wentylacyjnych



Goly335
29-12-2020, 19:54
Witajcie.
Mam w domu zwykłą wentylację grawitacyjną. Ostatnio w trakcie wietrznych dni zauważyłem, iż z kanałów wentylacyjnych wydobywa się dość głośny i irytujący szum powietrza, bardziej słyszalny na piętrze niż na parterze. W przypadku bezwietrznej pogody oczywiście wszystko jest w porządku. Na dachu zamontowane mam takie nasady wentylacyjne: https://www.wirplast.pl/files/produkty/kominki_i_nasady/nasada_okragla_alfawent/aK_14_szary_final.png
Czy istnieje jakiś sposób by zredukować szumiące powietrze w kanale w trackie wietrznej pogody? Czy jest to kwestia np. zamontowania innych nasadów na końcach kanałów?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

mistalova
31-12-2020, 10:45
Przy WG raczej nie da się "uspokoić" powietrza w kanałach.

gnago
31-12-2020, 12:23
Zasad tłumika się kłania w samochodzie. Najprościej pogodzić się albo przed wlotem do pokoi zamontować jakieś płyty dźwiękochłonne. Znaczy, tak aby była swobodna cyrkulacja powietrza. Tylko wtedy ta mata wielokrotnie większa i obramowanie wlotu do wentylacji tez warto wytłumić najlepiej tą samą matą

gnago
31-12-2020, 12:25
No istnieje możliwość że, na wlocie do kanału na dachu jest coś na czym wiatr "gra", zlikwidujesz to i masz spokój

Stermaj
31-12-2020, 13:26
No niestety to jedna z bolączek WG, że słychać co się na dachu dzieje. Jak nie miałem nic na kominach, czyli same otwory to było cicho a przynajmniej nie zwracało to mojej uwagi. Jak zamontowałem podobne kominki, bo mi deszcz padał do kominów, to zaczęły się takie rzeczy jak u Ciebie.
Ale rozwiązałem ten problem ... zrobiłem WM i mam spokój.

Goly335
21-10-2021, 23:41
A czy w tym przypadku coś da zamontowanie nasadów kominowych obrotowych, które będą kierować opływem powietrza czy to bezsensowny zabieg?

Ewentualnie znalazłem też takie coś jak tłumiki wygłuszające montowane do kanału: https://projektwentylacja.pl/pl/p/Przepustnica-tlumiaca-wentylacja-Innov-Tlumik-fi-160/610?gclid=CjwKCAjwwsmLBhACEiwANq-tXGDPEp5kqbr059sRoRVL2-ahsI-eonPriLOmB-vzDCCvZnQC7nM_aRoCHC8QAvD_BwE

Będę wdzięczny za informację czy warto którejś z tych rzeczy spróbować.