PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja grunt - piwnica / piwnica - parter / parter - poddasz użytkowe



hmotnost
30-12-2020, 19:47
Witam,

Chciałem zapytać odnośnie izolacji pomiędzy piętrami,

Podłoga w piwnicy,
Dawać XPS 10cm na podłogę tak samo jak na ściany piwnicy czy typowo podłogowy EPS? Ile na podłogę piwnicy 2x 5cm, 2 x 10cm czy jakieś inne kombinacje i grubości?

podłoga między piwnicą a parterem
Ma być ogrzewanie podłogowe na cały parterze czy 5 cm EPS wystarczy? nie będzie rur wodno kanalizacyjnych ponieważ będą puszczone sufitem piwnicy tak żebym je miał na widoku.

Podłoga na poddasz użytkowym
no i tu pojawia się problem ponieważ w łazience będzie ogrzewanie podłogowe a reszta kaloryfery, drugi problem to rekuperacja partetu która będzie w umieszczona w podłodze poddasza. rury będą 75mm wiec tu raczej nie ma wyjścia i na podłodze poddasza musi być 10cm żeby zakryć rury. no i chyba nie będzie się dało zrobić rekuperacji pomieszczenia pod łazienką w podłodze ponieważ będzie ogrzewanie podłogowe.

No i ostatnie pytanie czy jest sens martwić się lambdą EPSa miedzy piwnicą a parterem oraz miedzy parterem a poddaszem? jest sens izolować lepiej piętra od siebie jak wszystko będzie ogrzewane czy lepiej dołożyć te fundusze do izolacji zewnętrzenej domu.

Chyba trochę namotałem... :/ Ale jak cos niejasne to wyjaśnie.

Z góry dziękuję za pomoc

Robinson74
30-12-2020, 19:51
A nie masz takich informacji w projekcie?

hmotnost
30-12-2020, 20:07
właśnie nie,
miałem projekt gotowy, architekt doprojektował tylko podpiwniczenie i powiedział że "dałem wam w projekcie 20cm ocieplenia na posadzce piwnicy ale zróbcie sobie jakie chcecie"

rekuperacja była projektowana oddzielnie więc projekt jej nie uwzględniał.

mój projekt nieuwzględniający piwnicy mówi tak:
termiczna:
stropodach - wełna mineralna
strop nad poddaszem - wełna mineralna
ściany zewnętrzne - styropian EPS FASADA
podłogi na gruncie - styropian EPS 100 PODŁOGA
ściany fundamentowe - styropian EPS FUNDAMENT ------ czemu nie XPS?
balkon - styropian EPS 100 PODŁOGA

Robinson74
31-12-2020, 23:01
I projekt nie podaje grubości?
Grubość powinna być wpisana na rzutach i przekrojach.

Na fundament daj XPS.