PDA

Zobacz pełną wersję : Domek narzedziowy



mapka
01-01-2021, 07:20
Dzień dobry, proszę o poradę, zamierzam postawić domek drewniany narzędziowy 3x3, mam juz przygotowany na to teren gdzie położyłem kostkę o wymiarach 4x4, czy moge na tej kostce postawić domek nie zgłaszając tego i czy to będzie zgodne z prawem? Problem(a może nie problem) jest taki ze ta kostka jest około 1,5m od granicy dwóch sąsiednich dzialek(w rogu mojej działki), jak postawie domek to z jednej strony będę miał prawie 2m od sąsiada zaś z drugiej trochę ponad 1,5m, czy moge tak zrobić?

Pzdr
Mapka

hipodrom
01-01-2021, 13:04
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?364947-Domek-ogrodowy-narzedziowy

Elfir
01-01-2021, 13:32
albo dokładnie 1,5 m albo 3 m i więcej. Przepis został napisany tak durno, że nie da się pośrednio.

mapka
01-01-2021, 21:32
Dziękuje
czyli jeśli zachowam identyczny odstęp 1,5m od granicy dwóch sąsiadujących działek to jest ok?
Czy zamiar budowy muszę zgłaszać do odpowiedniego urzędu?

Zacząłem czytam rowniez wątek z linka powyżej ale sie pogubiłem bo juz sam nie wiem czy budując na kostce to jest trwałe związane z gruntem czy nie:(
I czy wtedy nie muszę zachować 3m odstępu.
Strasznie niejasne/niejednoznaczne sa te przepisy

Elfir
02-01-2021, 00:50
dokładnie - sa niejasne, wiec na wszelki wypadek zgłoś

Uparty
02-01-2021, 06:37
Zgłoszenie do urzędu rozjaśni Ci sytuację, unikniesz problemów w razie draki.

mapka
04-01-2021, 09:39
dzień dobry , dzis dzwoniłem do mojego urzedu i powiedzieli mi ze nie moge tego zrobic bo musze mieć 3metry od granic obu działek , nie mogę 1,5metra , nie bo nie bez uzasadnienia , mowiłem ze na kostce wiec nie związane trwale z podłożem , ze bez okien w obu granicach i nic - nie moge i koniec
wiec boje sie ze jak to zgłoszę do urzędu jako zgłoszenie to mi odrzucą ze względu na niezachowane odległości od obu działek:(

dodam ze na jednej sąsiadującej działce nie ma żadnego budynku - tylko drzewa owocowe i krzewy , zaś na drugiej do najbliższego domu jest min 10 metrów

Elfir
04-01-2021, 19:11
Dlatego większość buduje takie szopki na narzędzia bez pytania o zgodę :D

Kaizen
04-01-2021, 19:16
A czym się różni "domek narzędziowy" od "szafy ogrodowej"? I pod jaką kategorię obiektów budowlanych obydwa podpadają?

To, że coś ma w nazwie "domek" czy "budynek" nie świadczy o tym, ze jest domem czy budynkiem tak jak świnka morska świnką nie jest.

Elfir
04-01-2021, 20:07
dlatego mamy teraz kawię