PDA

Zobacz pełną wersję : Dom 83,28 m - opinia o kosztach



Pod-gorke
02-01-2021, 20:41
.

pandzik
02-01-2021, 21:28
Jest to możliwe. Ale co to, bliźniaka stawiasz? Jeśli możesz to w tym metrażu stawiaj dom parterowy.

Uparty
03-01-2021, 05:48
Będziesz działać coś samemu? Będzie blisko tej kwoty.

donvitobandito
03-01-2021, 09:43
SSZ czyli bez tynków, instalacji, wylewek podłogowych itd. być może udałoby się Tobie postawić za tą kwotę, ale tylko przy założeniu, że zdecydowaną większość prac miałbyś wykonywaną za darmo.
Gdybyś miał to zlecać firmom zewnętrznym, w mojej ocenie z trudem mógłbyś zmieścić się w kwocie 200k. Ale też przy tym musiałbyś trochę polatac, szukajac tanich ekip i materiałów.

donvitobandito
04-01-2021, 09:16
Wiadomo, że połowy...

Qbkens
20-01-2021, 18:48
Spokojnie starczy.
Popatrz na dzienniki budowy, filmy na yt gdzie ludzie podają koszty poszczególnych etapów.
Niedawno widziałem na yt filmik z budowy parterowego 150 m kw., do sso zapłacili ekipie bodajze 50 tys zł.
Za materiał na Twój dom myślę że będzie ok 70 k. Dolicz robociznę dekarza za dach ok 10 k za dom ok 35 k i masz na moje oko 115 k

Frofo007
20-01-2021, 19:37
Moim zdaniem sugeruj się kosztami podanymi przez pracownie Archon. Oni faktycznie te kosztorysy robią realne.
Tylko patrz na średnie ceny, dodaj instalacje, dodaj VAT i wychodzi 303.048zł. Za tyle masz stan deweloperski. Dodaj z 40tyś za kierownika budowy, geodetę, podprowadzenie mediów, projekt, adaptację + nieprzewidziane wydatki. Do tego z 50tyś na skromne wykończenie wnętrz + inne niespodziewane wydatki... Także poniżej 400tyś powinieneś się zmieścić na gotowo pod klucz z kuchnią, meblami itd.

giman
20-01-2021, 19:49
@ Frofo007, Tylko analizować to wszystko po badaniu gruntu. W paru wątkach obok toczą się dyskusje (w sumie i z moim i twoim udziałem) jak to potrafi podnieść koszty i zmącić umysł. W projektach gotowych fundamenty policzone są przy założeniu, że warunki glebowe są super (minimum stali, stopy ław malutkie jakieś 60x30 cm) a przyjdzie konstruktor i pomnoży stal x2 a beton x3.

Co do cen się nie wypowiadam, mnie wyniosło dużo więcej, ale może rozrzutny jestem albo źle szukałem i faktycznie da się tak jak opisujecie.

Frofo007
20-01-2021, 20:10
giman generalnie to ile komu wyjdzie, że wyda to trzeba jeszcze doliczyć +20%. Wiele zależy od rejonu Polski, w którym jest budowa i oczywiście od standardu. U mnie wyszło trochę więcej niż cennik w Archon, ale mam płytę fundamentową (trudniejsze warunku budowy), rolety, system inteligentny dom, alarm, rekuperacje, pompę ciepła itd. Ale też nie wyszło jakoś dużo więcej za stan deweloperski niż to Archon przedstawił w swojej kalkulacji.

Ten domek ma około 80m2 więc myślę, że poniżej 400tyś jest osiągalny (zwłaszcza, że to bliźniak, więc pewnie koszt kierownika budowy, geodety itd będzie dzielony na 2 osoby).

tentypmich
20-01-2021, 20:57
Polecam najpierw zakolegować się z geologiem ;)

jakieś 2 miesiące temu widziałem wpisy w grupie domza150tys, Pan skończył budowę domza... system zleconym bez wodotrysków, bez reku, grzanie gazem za 320 tyś zł. Był nawet zdjęcia bardzo gustownie zrobione.

michal02
27-02-2021, 23:06
A jaki byłby koszt stawiania takiego domu zlecając go jednej firmie?

Arturo1972
27-02-2021, 23:27
A jaki byłby koszt stawiania takiego domu zlecając go jednej firmie?
Duży.
Nie ma jednej firmy, uniwersalnej, która buduje dom od A do Z.
Może inaczej, być może podpiszesz umowę na budowę od A do Z z jedną firmą ale ta firma ma swoje podfirmy, które pracują na jej zlecenie.
Dodatkową prowizję i dodatkowe wynagrodzenie tym firmom płacisz Ty.
Czyli klient żąda, klient ma ;)