PDA

Zobacz pełną wersję : Kucie ściany, zwiększanie miejsca na łóżko



atru
02-01-2021, 23:27
Witam,

zastanawiam się nad zmianą aranżacji sypialni. Problem polega na tym, że mam wnękę o wymiarze 262 cm, natomiast wszystkie zestawy łóżek (łóżko + 2x szafka nocna z tego samego zestawu razem z wezgłowiem), które mnie interesują mają ok. 265+ cm szerokości. Pomyślałem o skuciu 7 cm kawałka ściany wzdłuż, tak, jak to widać na poniższym zdjęciu. Bloczek ma grubość 20 cm.

451606

Czy skucie takiej ilości może spowodować naruszenie konstrukcji ściany? Macie jakiś inny pomysł jak można poradzić sobie z tym problemem? Cięcie łóżka raczej nie wchodzi w grę. nie ma tam możliwości usunięcia bocznej ścianki szafek, bo do tego trzeba by również ciąć całe wezgłowie (tapicerowane).

Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie!

jajmar
03-01-2021, 01:26
Pomyślałem o skuciu 7 cm kawałka ściany wzdłuż, tak, jak to widać na poniższym zdjęciu. Bloczek ma grubość 20 cm.

Czy skucie takiej ilości może spowodować naruszenie konstrukcji ściany?

Skucie 1/3 grubości ściany naruszy jej nośność, stabilność. Nie wiemy co to za ściana nośna działowa , wysoka niska itd itp.

Inny pomysł? Mniejsze ozdobniki przy łóżku

Andrzej733
03-01-2021, 06:06
Zrób szafki nocne na zamówienie, takie jak oryginały tylko mniejsze.
Albo... Czy żona musi mieć szafkę nocną?

Slawko123
03-01-2021, 08:27
dołączę sie do głupich porad: kup inne łózko.


Wytnij nie całą ścianę, tylko tam, gdzie szafka i wezgłowie łączy się ze ścianą.
Potrzebujesz 7cm, to po 4cm z każdej strony. Bedzie symetrycznie i każda strona będzie zadowolona(lub jednakowo niezadowolona)