PDA

Zobacz pełną wersję : Nieużywany komin systemowy



z101
03-01-2021, 21:17
Mamy w kuchni oraz pokoju na poddaszu nieuzywany komin systemowy. Mial być pod kominek z którego zrezygnowaliśmy i już nigdy nie będziemy go budować.
Szkoda ze decyzja zapadła tak późno,ale czy można coś zrobić z takim nieużywanym kominem w tej sytuacji?

Robinson74
03-01-2021, 22:00
A co chciałbyś zrobić?
Wyburzyć?
Ja mam podobną sytuację. Mam komin na kominek, ale na 99% kominka nie będzie i jakoś się tym nie martwię. Zawsze to jakiś dodatkowy szacht w razie czego.

eniu
05-01-2021, 12:48
Doczekamy zim prawdziwych, będzie jak znalazł.....

Robinson74
05-01-2021, 12:55
A co? Myślisz, że będzie miał niewydolne ogrzewanie zasadnicze?

Karasso
05-01-2021, 15:14
skoro już jest zostaw go. Może się jeszcze przydać. Nie wiadomo jakie czasy nastaną, jakie będą zimy i jakie będą ceny nośników energii w przyszłości. Obecnie można być pewnym tylko jednego a mianowicie że niczego nie można być pewnym.

eniu
07-01-2021, 12:34
A co? Myślisz, że będzie miał niewydolne ogrzewanie zasadnicze?Niewydolny jest system, od którego to ogrzewanie jest zależne. Działa tylko dlatego, że nie mamy zim....

Uparty
08-01-2021, 07:24
Ja obecnie nie instalowałbym komina, zbędny wydatek i więcej roboty na każdym etapie prac oraz strata miejsca.
W moim projekcie każdy m2 by się przydał ;) Jeśli zdecydujemy się na rozbudowę nad garażem to rozważam jego wyburzenie.

12-01-2021, 19:11
Mam podobny problem. Na stropie został wybudowany komin wentylacyjny 4 kanałowy. Miałem tam się wpiąć z wentylacją z dwóch łazienek, kotłowni i spizarni. Jednak zdecydowałem się na WM. Jestem na etapie dachu (pełne deskowanie i papa zrobiona). Czy zostawić ten komin, pchać się w koszty i go wykończyć np. blachą czy lepiej go rozebrać bo i tak już się nie przyda? No chyba, że można go do czegoś wykorzystać...