PDA

Zobacz pełną wersję : koncepcja tarasu



duduś
30-05-2005, 18:38
Poszukuję osób które mają takie rozwiązanie tarasu; taras wybetonowany standardowo ale na to zamiast kafli położone coś w rodzaju tarasu drewnianego (oczywiście znacznie cieńszego) , lub desek .Ostatnio stanęłam u znajomej w południe na tarasie - a raczej chciałam stanąć - niestety nie dało się . Nie chodzę w kapciech po domu a co dopiero latem po tarasie :lol: Dlatego pomyślałam o czymś takim czy to dobty pomysł?Może ktoś ma zdjęcia czegoś podobnego? Cały drewniany taras nie wchodzi raczej w gre bo mam okno balkonowe bardzo wysoko i kompletnie nie mam koncepcji jak zagospodarować prestrzeń pod takim tarasem - zawsze kojarzy mi się że tam zbiera się brud.

baryka
31-05-2005, 18:01
duduś
ja mam taki taras w projekcie - wylewka betonowa na to deski na legarach - planuję drewno egzotyczne ryflowane - ze Szczecina

co do szczegółów w projekcie - muszę zajrzeć do dokumentów, ale mogę to zrobić za kilka dni - wszystko jest u kierownika budowy i kier. ekipy budowlanej - ale ni ema problemu - jeśli masz szczegółowe pytania - pisz na e-mail

[email protected]

Sp5es
31-05-2005, 21:43
Mnośtwo postów - poszukaj wyszukiwarka, również słowa kluczowe , -drewno egzotyczne, bangkirai

sebanek
06-06-2005, 11:32
Mnośtwo postów - poszukaj wyszukiwarka, również słowa kluczowe , -drewno egzotyczne, bangkirai
Ja na tarasie położyłem drewniane podesty ogrodowe - kwadraty 50x50 cm kupione w castoramie po 8 zl szt - sosnowe, rzekomo impregnowane ciśnieniowo. Dodatkowo zaimprenowałem to powierzchniowo. Bardzo łatwe i stosunkow niedrogie - przywozisz, malujesz i układasz bez żadnych klejów, spin, listew itp. Dałem tylko podkładki z papy 5mm, żeby drewno nie stykało się z betonem, tym bardziej, że nie jest idealnie wylany i miejscami po deszczu stoi woda. Skrajne podesty przymocowałem śrubami. Niestety nie mam pojęcia ile to wytrzyma - to jest całe ryzyko. Jeśli się okaże, że wszystko jest do wymiany po 10 latach - wymienię i zrobię jeszcze raz to samo. Jeśli krócej... no to pomyślę. :D