PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki ekspert do oceny stanu pękniętych ścian fundamentowych?



Izaj
05-01-2021, 15:30
Witam
Proszę o pomoc, jestem posiadaczką działki z fundamentami, które stoją nieruszone od 2012 roku. Widać pęknięcia na ścianach fundamentowych. Ławy wylane były z betonu z gruszki, na to postawione ściany fundamentowe z bloczków. Chciałabym aby jakiś ekspert to obejrzał doradził, zburzyć czy naprawiać? Tylko nie bardzo wiem do kogo się zwrócić, szukać kierownika budowy?

donvitobandito
05-01-2021, 15:53
Fundamenty to najważniejsza część domu. Nie jest też nie wiadomo jak droga, a nawet tania w stosunku do całości budowy.

Bez zastanowienia bym na Twoim miejscu je wyburzył i zrobił nowe, zgodnie ze sztuką. Bez ograniczania w projekcie itd.

jajmar
05-01-2021, 17:05
W zasadzie każdy inżynier budownictwa powinien potrafić ocenić stan fundamentów.
Czy warto walczyć o stare fundamenty? Nie jestem przekonany chyba że projekt w sensie pomieszczeń idealnie odpowiada potrzebom w każdym innym przypadku jak poprzednik doradzam wyburzenie.

Uparty
05-01-2021, 19:28
Ile tych pęknięć, w jakich miejscach? W jakich warunkach to stało? Może wystarczy rozebrać jedynie fragmenty.

Izaj
07-01-2021, 16:18
Ile tych pęknięć, w jakich miejscach? W jakich warunkach to stało? Może wystarczy rozebrać jedynie fragmenty.

Pęknięcia są trzy, na trzech równoległych ścianach. Wszystkie na podobnej długości.