PDA

Zobacz pełną wersję : Przydomowa przepompownia ścieków - tabletki biologiczne



kulfi82
07-01-2021, 13:30
Dzień dobry,
w/z wymusiły na mnie podpięcie do sieci kanalizacyjnej z wykorzystaniem przydomowej przepompowni. Zwykły zbiornik 1000l + zatopiona pompą FZR 1.5kW z rozdrabniaczem. Wszystko działa tak jak należy, ale zauważyłem na dnie zbiornika mocno odkładający się szlam, który coraz mocniej otacza wirnik. Zastanawiam się jak zmniejszyć ilość tego osadu, czy można w takiej przepompowni stosować np. tabletki do szamb co by trochę udrożnić to dno.

WojtekINST
08-01-2021, 08:18
Dzień dobry,
w/z wymusiły na mnie podpięcie do sieci kanalizacyjnej z wykorzystaniem przydomowej przepompowni. Zwykły zbiornik 1000l + zatopiona pompą FZR 1.5kW z rozdrabniaczem. Wszystko działa tak jak należy, ale zauważyłem na dnie zbiornika mocno odkładający się szlam, który coraz mocniej otacza wirnik. Zastanawiam się jak zmniejszyć ilość tego osadu, czy można w takiej przepompowni stosować np. tabletki do szamb co by trochę udrożnić to dno.

Nie sądzę, aby jakieś biokatywatory tu dały super efekt. Można wstawić na tłocznym trójnik i zawór z rurą do dna zbiornika. Rura na dnie z trójnikiem przy ścianie, aby strumień szedł w dwie strony. Co pewien czas włączyć pompę na sterowaniu ręcznym i otworzyć na krótko ten zawór. Wówczas uderzenie ściekami z pompy może to wymieszać i od razu to odpompować, tzn. po zamknięciu tego "ekstra" zaworu.