PDA

Zobacz pełną wersję : Dom na działce usługowej



adi220
11-01-2021, 17:44
Witam wszystkich forumowiczów Muratordom.
Mam pytanie dotyczące budowy domu na działce usługowej z dopuszczeniem zabudowy jednorodzinnej. Temat zapewne się pojawiał na forum kilkukrotnie, ale nie mogłem znaleźć dokładnej odpowiedzi.
Działka posiada 1253m
Maksymalny wskaźnik powierzchni zabudowy ustalony jest na 30%
Udział powierzchni biologicznie czynnej na 50 %
Przeznaczenie działki na funkcję usługową nie mniej niż 55 % powierzchni użytkowej zlokalizowanych na działce budynków z dopuszczeniem lokalizowania funkcji mieszkaniowej nieprzekraczającej 45 %
W pierwszej kolejności chciałbym postawić dom, puki co usługi nie mam w planie
Czy dobrze rozumiem, skoro działka posiada 1253 metry maksymalny poziom zabudowy według tych 30 % wynosi 375,9m z czego 45% to 169m powierzchni zabudowy domu jednorodzinnego oraz 55% czyli 206 metrów na usługę ?
Według planu usługa nie mniej niż 206 metrów powierzchni oraz dom do 169 m.
Czy ktoś ma doświadczenie w budowie domu na działce usługowej z dopuszczeniem zabudowy jednorodzinnej. Czy aby uzyskać pozwolenie na budowę domu, należy w projekcie uwzględnić usługę która w bliższej przyszłości ma pojawić się na działce ?
Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Graykre
06-09-2021, 20:03
Hm, ja jak robiłem dom na działce usługowej to już miałem plan na usługę - ogólnie polecam takie podejście, zaniosłem wszystkie papiery wraz ze zgłoszeniami i odpowiedziami z urzędu pracy i z zarejestrowania JDG i bez żadnych problemów (poza standardowym co zamiast płytek (https://imello.pl/blog/co-zamiast-plytek-w-kuchni-drobne-pomysly-i-inspiracje) do kibla, bo już wszędzie tak miałem to chciałem inaczej w końcu XD). Na pewno musisz mieć wygospodarowaną tą przestrzeń i zaplanowaną zabudowę pod tę usługę, ale nie wiem, czy musisz ją zaczynać lub w ogóle mieć na nią pomysł, ja akurat miałem to było mega prosto.

key1
07-09-2021, 11:53
procentowo od powierzchni użytkowej zlokalizowanych budynków:

jeśli na działce ma powstać jest tylko jeden budynek, powiedzmy 100m2, to musi mieć co najmniej 55m2 przeznaczone na usługi a co najwyżej 45m2 na cele mieszkanie.