PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperacja - podcięte drzwi a hałas



zoomclub
12-01-2021, 16:44
Cześć,

Zdecydowałem się na rekuperację, ba nawet panowie nie wybudowali mi już komina. Ostatnio dowiedziałem się jednak, ze to nie tylko nawiewy ale także - podcięte drzwi!?! Co w tej sytuacji z hałasem / czy w drugą stronę ciszą w pokojach. Czy to oznacza, że rekuperacja to koniec moich igraszek z żoną? Czy też będzie mnie denerwowało jak dziecko obok w pokoju ogląda TV?

Owczar
12-01-2021, 20:19
Dobrze zrobiona rekuperacja nie hałasuje.
W nocy przy otwartych drzwiach słyszę zegar z kuchni na dole. Przy zamkniętych drzwiach jest równie cicho, ale wiadomo, drzwi tłumią już dźwięk zegara.
Podcięcia drzwi trzeba sobie pi razy drzwi przeliczyć żeby prędkość powietrza nie była zbyt duża.

Większy problem to 2 razy gorzej działająca wentylacja po zamknięciu drzwi.

kulfi82
12-01-2021, 20:23
Dobrze zrobiona rekuperacja nie hałasuje.
W nocy przy otwartych drzwiach słyszę zegar z kuchni na dole. Przy zamkniętych drzwiach jest równie cicho, ale wiadomo, drzwi tłumią już dźwięk zegara.
Podcięcia drzwi trzeba sobie pi razy drzwi przeliczyć żeby prędkość powietrza nie była zbyt duża.

Większy problem to 2 razy gorzej działająca wentylacja po zamknięciu drzwi.

koledze chyba chodziło o to, że podcięcia są na tyle duże, że można głowę pod drzwi wsunąć :D i będzie słychać wszystko przez zamknięte drzwi.


Zdecydowałem się na rekuperację, ba nawet panowie nie wybudowali mi już komina. Ostatnio dowiedziałem się jednak, ze to nie tylko nawiewy ale także - podcięte drzwi!?! Co w tej sytuacji z hałasem / czy w drugą stronę ciszą w pokojach. Czy to oznacza, że rekuperacja to koniec moich igraszek z żoną? Czy też będzie mnie denerwowało jak dziecko obok w pokoju ogląda TV?

nie będziesz miał problemu z hałasem

Owczar
12-01-2021, 21:51
No fakt, nie zrozumiałem :)

Podcięcia nie powodują nadmiernego hałasu. Da się spać na górze gdy roomba na dole w trybie turbo jeździ.

Myślę że tutaj większe znaczenie ma materiał z czego wykonane są ściany.