PDA

Zobacz pełną wersję : Wiercenie w stropie na ostatnim piętrze.



Kasprol241
14-01-2021, 18:32
Witam wszystkich.
Jest to mój pierwszy post na tym forum i chciałem Was prosić o pomoc i rade.
Kupiłem sobie drążek treningowy do zamontowania na suficie i muszę go przymocować na 10 kołków. Kołki 12x8. Wywierciłem już 5 otworów z większymi lub mniejszymi problemami, ale przy 6 trafiłem na pręt zbrojeniowy i tu pojawiają się moje pytania.
1. Czy na pewno montaż takiego drążka będzie bezpieczny? Ważę ponad 90 kilo i podczas jakiegoś treningu na pewno będzie spore obciążenie na strop w tym miejscu. Mieszkam na ostatnim piętrze w nowym budownictwie. Nie mam pojęcia jaką grubość może mieć strop i jak głęboko można wiercić. Wiem, ze powinienem się nad tym zastanowić zanim zacząłem ale czasu nie cofnę...
2 jeżeli mogę jednak dalej wiercić i zamontować drążek to co zrobić z tym prętem. Czytałem o wiertłach do prętów zbrojeniowych, ale martwię się czy na pewno mogę tak sobie beztrosko wiercić i się na tym wieszać.
Nie chciałbym się pewnego dnia obudzić kałużą w pokoju lub oknem dachowym
Poradźcie coś laikowi w temacie. Z góry dziękuje za każdą pomoc

CityMatic
14-01-2021, 18:45
Strop skoro trafiłeś na zbrojenie jest na pewno lany i zbrojony więc ma swoją wytrzymałość i utrzyma te 100kg.:D

Pręt da się ominąć tzn wiercić pod kątem.
Zapewne nie możesz wiercić zbyt głęboko bo możesz zrobić otwór na wylot tzn do warstwy izolacji/izolacji termicznej.

Ostatecznie jeśli jest już ten strop żelbetonowy to zastosował bym kotwę chemiczną.

Kasprol241
15-01-2021, 13:47
Dzięki, a jaka może być grubość takiego stropu i czy mogę wiercić przez pręty?

CityMatic
15-01-2021, 13:59
Około 24cm i więcej.
Możesz, tylko po co?skoro i tak możesz ominąć i wkręcić pod pewnym kątem.

Kasprol241
15-01-2021, 14:01
Ok. Dziękuję za pomoc :)

Andrzej733
15-01-2021, 16:03
Nie rozpędzaj się, stropy w mieszkaniówce, najmniejszy wymiar jaki miałem to 18 cm.
Przez pręt przewiercisz tylko wiertło dobre na straty, mi udawało się kosztem wiertła ( nie z marketu) dwa pręty fi 10.
Jeden pręt możesz...