PDA

Zobacz pełną wersję : Brak nadproża nad oknem



busz
16-01-2021, 13:01
Cześć,

niedawno miałem mieć wstawianą bramę garażową, podczas pomiarów okazało się, że jeden z otworów okiennych znajduję się w złym miejscu szyny od prowadnicy bramy blokowałyby możliwość otwarcia okna. Poprosiłem wykonawcę o zamurowanie otworu o wykonanie go na środku, potem nie mogłem być przez jakiś czas na budowie i okazało się, że murarz nie wykonał nadproża nad otworem (1.2m szerokości). Nad oknem jest jedna warstwa, a nad nią jest wieniec więc mam nadzieję, że nacisk na okno nie będzie zbyt duży, mimo wszystko trochę obawiam się o trwałość tego okna i tynków.

Czy macie jakieś porady co mogę zrobić w tej sytuacji?

Uparty
16-01-2021, 16:15
Jak jest wieniec tuż nad to nie ma obaw ;) Wstawianie nadproża dodatkowego to większy koszt i czas.

busz
16-01-2021, 20:42
Dzięki za odpowiedź. Tak jak wspomniałem nad oknem jest jeden rząd bloczków, a potem już wieniec, mimo to trochę obawiam się o ramę, tym bardziej, że jak jakiś czas temu byłem to obraz w szybie był zniekształcony (podobnie jak w wizjerze w drzwiach). Nadproża to nie problem, leży u mnie kilka sztuk, tym bardziej dziwi, że nie zostało wstawione...

kryzys
17-01-2021, 06:44
Podklej styropian twardy pod ten wieniec z dołu wstaw okno i zapomnij.

busz
17-01-2021, 07:49
Ale okno jest już wstawione i tu jest problem, bo tak jak wspomniałem we wcześniejszym poście - w szybie widać zniekształcony obraz, co sugeruje mi, że obciążenie nie jest tak małe jak miałem nadzieję, że będzie.

kryzys
17-01-2021, 10:25
Olej temat już teraz ,pęknie to będziesz myślał nie pęknie to zapomnisz .