PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kuchnia musi być przy wejściu?



Dzior51
17-01-2021, 16:24
Część wszystkim.

Chciałbym was prosić o opinie jak w temacie co sądzicie?

Mam działkę która ma układ wschód zachód o wymiarach 20 szer x 39 dł. m. Front jest od zachodu. Zdecydowana większość projektów kuchnie ma zlokalizowaną w okolicy wejścia ale czy zawsze tak musi być? W moim przypadku wyjście na taras wypada od wschodu. Więc gdyby kuchnie usytuować przy wejściu korzystanie z tarasu będzie upierdliwe. Wolałbym mieć kuchnie przy wyjściu na taras zeby moc z niego wygodniej korzystać. Czy poza koniecznością przeniesienia kilku metrów więcej zakupów są jeszcze jakieś minusy takiego układu?

W załączniku mój projekt, a w zasadzie bardziej koncepcja rozkładu pomieszczeń (jest to koncepcja domu parterowego). Wszelkie opinie nie tylko odnośnie położenia kuchni mile widziane.

https://zapodaj.net/3d1bde83d10c3.png.html

https://zapodaj.net/3d1bde83d10c3.png.html

Elfir
17-01-2021, 18:13
ja nie mam przy wejściu, ale od ogrodu. natomiast wykluczałabym wejście do kuchni przez salon.
Czasem do kuchni wchodzę w butach (np. zapomnę wziąć koszyk na zakupy).

CityMatic
18-01-2021, 06:34
Najlepsze położenie kuchni to takie dzięki któremu najłatwiej jest wnieść zakupy, u mnie w projekcie jest nawet specjalne wejście tylko do kuchni z wiatrołapu.
Ale widziałem już opcje z garażu, z zewnątrz, zasadą chyba jest taką aby była to "droga" jak najkrótsza i najmniej problemowa.

Lew2
18-01-2021, 17:26
Najlepsze położenie kuchni to takie dzięki któremu najłatwiej jest wnieść zakupy, u mnie w projekcie jest nawet specjalne wejście tylko do kuchni z wiatrołapu.
Ale widziałem już opcje z garażu, z zewnątrz, zasadą chyba jest taką aby była to "droga" jak najkrótsza i najmniej problemowa.
U mnie w projekcie jest wejście do kuchni przez salon. Ale prosto z korytarza jest w projekcie okienko podawcze do spiżarni przylegającej do kuchni.

maaszak
18-01-2021, 19:25
W tej koncepcji widzę problem nie tyle w odległości do kuchni co w tym, że w tym ciągu komunikacyjnym jest sporo przeszkadzajek, trzeba trochę lawirować między meblami, kominkiem, krzesłami w jadalni... gdyby było szerzej...
Czy wejście do domu musi być koniecznie od frontu? Może z boku, to by dało zupełnie inne możliwości.

baltazar666
16-03-2021, 20:18
wiadomo ze byc nie musi ale tak jest najwygodniej, zona bardzo chciala kuchnie z tarasem ale oznaczaloby to przejscie przez kawalek salonu i jadalnie, ostatecznie odpuscila i teraz z biegiem czasu nie zaluje

Tolo74
17-03-2021, 16:23
Nie róbcie jaj, niedługo drzwi do kuchni będą musiałby być z zewnątrz, do salonu i jeszcze na taras o spiżarce nie wspominając.
To trochę jak pytanie czy kuchnię łączyć z salonem czy oddzielić.
Musicie zastanowić się którędy będziecie najwiecej chodzić.
A kuchnia jest bardzo fajna, choć zawsze znajdzie się jakaś niedogodność, np daleko z zakupami, gdzie jakaś spiżarka.

grv
22-03-2021, 15:19
Ja mam chyba najlepszy układ garaż-spiżarnia-kuchnia. Garaż nieogrzewany i chłodzi spiżarnię. Parkuje tyłem, wnoszę zakupy do spiżarni - 2 metry, a jak trzeba do 2m dalej jest kuchnia.