PDA

Zobacz pełną wersję : [Łazienka] Pomoc przy doborze i montażu brodzika



mayeraneq
17-01-2021, 17:09
Dzień dobry.
Jestem w trakcie kończenia pracy remontowych w łazience. Jak to często bywa zdarzają się nieplanowane sytuacje, które i mi się przytrafiły.
W łazience chcę zamontować brodzik prostokątny o wymiarach 70x90 cm (szerszy nie wchodzi w grę). Chciałem aby był możliwie najniższy. Niestety hydraulik stwierdził, że nie jest w stanie zrobić niżej przyłącza odpływu do brodzika. Obecnie zamontowana w ścianie jest rura odpływowa, a jej górna krawędź jest na wysokości 12 cm.
Jako że wymiar mojego brodzika nie jest jakoś bardzo standardowy mam problem z doborem odpowiedniego dla siebie. Potrzebuję w związku z tym Waszej pomocy.
Jaki powinienem zastosować, by nie trzeba było dawać zbyt wysokiego kroku? A może jakiś płaski z dokręcanymi nóżkami? Czy ewentualnie można je wymienić i dać dłuższe? Znalazłem też w jednym z popularnych marketów budowlanych nośnik styropianowy do brodzików. Są one o wymiarach 90x90 i 70x70. Myślałem, by kupić dwa osobne i połączyć w jeden, by podstawa pasowała pod wymiar mojego brodzika. Wtedy zamontowałbym na nim brodzik zwykły płaski (niski) i część styropianową okleił kafelkami. Czy to dobry pomysł?
Jeszcze myślałem, by zamontować wysoki brodzik (wysoki, ale nie głęboki. Producenci mieszają pojęcia brodzików wysokich z głębokimi i nie zawsze rozumiem pojęcia) na nóżkach i wtedy przestrzeń pod brodzikiem osłonić obudową brodzika.
Może ktoś zna brodzik, który mógłbym zastosować u siebie? Jako że już łazienka jest w zasadzie skończona i pozostał już tylko biały montaż, to chciałbym jak najmniej przeróbek, ewentualnie zastanawiałem się nad położeniem płytki pod brodzik - zyskałbym dodatkowy 1 cm, co przy doborze odpowiedniego brodzika może byłoby kluczowym czynnikiem gwarantującym powodzenie operacji montażu brodzika.
Proszę o wszelkie porady.
Pozdrawiam.
452095

Luxum
30-01-2021, 13:39
Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie brodzika robionego na indywidualne zamówienie.
Dowolny rozmiar, kształt i kolorystyka, to wolność wyboru i idealne dopasowanie do potrzeb.
Brodziki na wymiar, wytwarzane są z trwałych kompozytów takich jak Corian, Staron, Krion, GFK LUXUM lub lekkiego betonu architektonicznego.
Każdy dopasuje odpowiedni brodzik na wymiar do własnych wymagań
https://luxum.pl/brodziki-i-kabiny-prysznicowe/
452550
452551
452552
452553
452554