PDA

Zobacz pełną wersję : Dwie kratki wentylacyjne w kuchni / jaki rodzaj wentylacji?



drygi12
18-01-2021, 17:23
Witam,

W mieszkaniu w stanie deweloperskim w kuchni są dwie kratki wentylacyjne. Zastanawiam się, dlaczego aż dwie, czy służą do czegoś innego? I jaki rodzaj wentylacji zastosowany jest w bloku, czy da się to w ogóle ocenić na podstawie tego zdjęcia? Możliwe, że nie..
Jest to najwyższe piętro w 4kondygnacyjnym budynku.
Zapomniałem o to spytać podczas oględzin, może będziecie potrafili pomóc.
No i problemem z tymi kratkami jest też to, że ich ulokowanie blokuje ewentualną zabudowę kuchenną pod sufit..

Załączam zdjęcie.
Dziękuję z góry!

Robinson74
18-01-2021, 22:59
Może jedna to za mało? Ja mam np. w garażu dwie.
A może jedna z nich powinna być połączona rurą z okapem nad kuchenką?

drygi12
19-01-2021, 07:07
W bloku jest wentylacja grawitacyjna zamontowana. Teraz nie wiem, czy pod jedną kratkę można podłączyć rurę od okapu, czy jednak obie kratki powinny być odsłonięte.

CityMatic
19-01-2021, 13:21
Oby to nie było tak jak widać (ostatnie piętro skosy) a wentylacja to pionowe rury w stropie i poprowadzone przez dach zakończone daszkami.
Chociaż, wtedy można podłączyć do tego co się chce, i przynajmniej nie istnieje możliwość zasysania powietrza od sąsiadów w pięter poniżej. W sumie nie wiem co byłoby lepsze czy indywidualne "kominy" czy podłączenie do wspólnej instalacji wentylacyjnej w kominie systemowym?

drygi12
25-01-2021, 17:08
Generalnie nie wiem do końca jak to jest rozwiązane. Na zdjęciu, które załączam widać, że jest komin, pod który jak podejrzewam podłączone są mieszkania pod tym (parter i dwa piętra). W tym mieszkaniu kratki wentylacyjne w kuchni zaznaczyłem na rysunku ramką, jak widać, nie są one w kominie z pozostałymi mieszkaniami, tylko osobno.. Pytanie, czy to dobrze?
Dodatkowo podobno pod jedną kratkę można podłączyć wyciąg pod okap, tylko pytanie pod którą, ma to znaczenie?

drygi12
25-01-2021, 22:11
Najbardziej nurtuje mnie, czy jeżeli w bloku jest wentylacja grawitacyjna, to czy rzeczywiście można pod jedną kratkę podłączyć okap. Wiem, że gdyby była jedna kratka to prawdopodobnie nie, ale jak to wygląda w takiej sytuacji? Ktoś się orientuje, ktoś wie jak się upewnić/sprawdzić?