PDA

Zobacz pełną wersję : Hitachi Yutaki S 8KW problem



Radek.2021
19-01-2021, 09:21
Dzień Dobry

Zwracam się do Was z prośba o podpowiedź , co moge jeszcze zrobić w mojej sytuacji. Posiadam pompę jak w tytule. Niestety okazało się,że nowa seria tych urządzeń posiada problemy z poprawnym funkcjonowaniem. W skrócie ,jednostka zewnętrzna działa na maxa. W domu mam 12-15 stopni.W grudniu zużyła 1600kw. Hitachi od miesiąca obiecuje rozwiązać problem. Dalej nic się nie dzieje. Sprawe zgłosiłem do UOKIK ,zapewnę też wytocze im proces, ale to wszystko potrwa ,a na dziś sześć osób marznie . Ciężko dogrzać dom grzejnikami elektrycznymi .

Dobrego dnia

Arturo1972
19-01-2021, 09:50
Jak nowy dom to zależnie czym będziesz grzał to zawsze będzie ciężko nagrzać.
A pompy p-w mają to do siebie, że jak powrót jest zimny czyli masz duży odbiór ciepła przez dom to nie podniosą temp. zasilania, choćby pracowały na maxa.
I tu może być problem.

Tulisko
19-01-2021, 10:01
Dzień Dobry

Zwracam się do Was z prośba o podpowiedź , co moge jeszcze zrobić w mojej sytuacji. Posiadam pompę jak w tytule. Niestety okazało się,że nowa seria tych urządzeń posiada problemy z poprawnym funkcjonowaniem. W skrócie ,jednostka zewnętrzna działa na maxa. W domu mam 12-15 stopni.W grudniu zużyła 1600kw. Hitachi od miesiąca obiecuje rozwiązać problem. Dalej nic się nie dzieje. Sprawe zgłosiłem do UOKIK ,zapewnę też wytocze im proces, ale to wszystko potrwa ,a na dziś sześć osób marznie . Ciężko dogrzać dom grzejnikami elektrycznymi .

Dobrego dnia

No sytuacja nie do pozazdroszczenia ale.... Twój niewygrzany dom posiada obecnie ogromne zapotrzebowanie na energię i podejrzewam że podłączenie podobnej pompy ale innego producenta niewiele by tutaj zmieniło. Pytanie, kto Ci tak doradził żeby do takiego zimnego domu włożyć pompę i się przeprowadzić:bash: Dom najlepiej wygrzać i wywietrzyć w okresie wiosenno -letnim to i koszty takiego zabiegu są znikome..

ProStaś
19-01-2021, 10:12
Masz kilkanaście km od siebie instalatora, który montuje też te pompy, może on Ci pomoże?
Napisz na priv, dam Ci namiar.

No, chyba, że to on Ci montował. Masz pompę z szafą izzifast?

codix
19-01-2021, 10:16
Dzień Dobry

Zwracam się do Was z prośba o podpowiedź , co moge jeszcze zrobić w mojej sytuacji. Posiadam pompę jak w tytule. Niestety okazało się,że nowa seria tych urządzeń posiada problemy z poprawnym funkcjonowaniem. W skrócie ,jednostka zewnętrzna działa na maxa. W domu mam 12-15 stopni.W grudniu zużyła 1600kw. Hitachi od miesiąca obiecuje rozwiązać problem. Dalej nic się nie dzieje. Sprawe zgłosiłem do UOKIK ,zapewnę też wytocze im proces, ale to wszystko potrwa ,a na dziś sześć osób marznie . Ciężko dogrzać dom grzejnikami elektrycznymi .

Dobrego dnia

A na czym niby te zle funkcjonowanie nowych modeli polega?
Z jaka moca w kw pracuje pompa?(jak okreslasz czy jednostka zewnetrzna chodzi na maksa?)
I najwazniejsze jakie masz obciazenie budynku .
Kto dobieral moc pompy ? Jak produkuje tyle kw co ma produkowac a podlaes im do doboru obcizenie jakie podales i do takiego obciazenia dobrali to mozesz im naskoczyć

Radek.2021
19-01-2021, 12:18
Hitachi na początku twierdziło,że to problem czynnika.Potem awaria oprogramowania. Najnowsza informacja jest taka,że cała płyta główna do wymiany. Ciągle tylko słysze ,jak to oni ciężko pracują nad rozwiązaniem problemy.

Owczar
19-01-2021, 12:43
Jak nie chcesz marznąć i mieć wyjście awaryjne na przyszłośc - kup - nawet używany kocioł elektryczny. Zapnij szeregowo z pompą ciepła i grzej. Jak potem udowodnisz że była to wina tamtej pompy, to możesz sądowo domagać się zwrotu kosztów ogrzewania zastępczego - może nie samego kotła, ale na pewno robocizny i kosztów prądu.

Pytajnick
19-01-2021, 15:43
Jaki kocioł? PC PW powinna mieć grzałki, które w razie awarii j.zewnętrznej ogrzeją dom.

Arturo1972
19-01-2021, 16:12
Jaki kocioł? PC PW powinna mieć grzałki, które w razie awarii j.zewnętrznej ogrzeją dom.
Nie,grzałka w pompie nie służy do ogrzewania, ona ma wspomoc pracę pompy i ułatwić defost.
Tylko tyle, pompa ciepła to nie kocioł elektryczny.

Pytajnick
19-01-2021, 16:56
Nie,grzałka w pompie nie służy do ogrzewania, ona ma wspomoc pracę pompy i ułatwić defost.
Tylko tyle, pompa ciepła to nie kocioł elektryczny.

Czyli jak PC wyłączy agregat zewnętrzny bo jest graniczna, niska temperatura albo awaria, to grzałka nie grzeje ? No masz..

Radek.2021
19-01-2021, 18:22
Sytuacja wygląda tak.Przy temperaturze do 3 stopni działa idealnie.Ustawia sobie temperaturę 35-40 stopni. Grzejniki nagrzewają się do około 35. temperatura w domu 24 stopnie. Gdy na zewnątrz jest 0 lub mniej. Ustawia temp. 55-60. Grzejniki są zupełnie zimne,Od piątku ani razu się nie zagrzały. Wodę użytkową grzeje ok 5 godzin. Co chwila się odszrania. W ostatnie 24h zużyła przy tym 55KW. Hitachi wie o problemie.Znalazłem kilka osób w Polsce, które posiadaja ten sam model i taki sam kłopot. Największy moim problemem jest zmuszenie producenta do szybkiego działania.Jakakolwiek interwencja prawna to kilka lat ,a ja marznę teraz. Słyszę ciągle od nich ,że już w przyszłym tygodniu będzie wymienione. Dodatkowo dochodzą koszta. Wydałem na panele i pompę 70 tyś a teraz dostaje rachunki za prąd 1700 pln za listopad i 1900 pln za grudzień. Dodam tylko ,że za październik to było 400 pln

codix
19-01-2021, 18:25
Czyli jak PC wyłączy agregat zewnętrzny bo jest graniczna, niska temperatura albo awaria, to grzałka nie grzeje ? No masz..

Normalnie grzeje jest nawet w menu grzanie za pomoca samej grzalki jak komus nie pasuje grzanie pompa moze sobie caly sezon jechac grzaleczka ;)

Arturo1972
19-01-2021, 18:28
Normalnie grzeje jest nawet w menu grzanie za pomoca samej grzalki jak komus nie pasuje grzanie pompa moze sobie caly sezon jechac grzaleczka ;)
U mnie nie ma takiej opcji ;) T-CAP :)

codix
19-01-2021, 18:31
U mnie nie ma takiej opcji ;) T-CAP :)

To chyba jeszcze seria F bo H tcap juz ma

Pytajnick
19-01-2021, 18:37
Normalnie grzeje jest nawet w menu grzanie za pomoca samej grzalki jak komus nie pasuje grzanie pompa moze sobie caly sezon jechac grzaleczka ;)

No ja wiem..ale że Artek nie wie, to dziwne :D

Arturo1972
19-01-2021, 18:38
To chyba jeszcze seria F bo H tcap juz ma
Nie znam się na tych seriach, najpierwsiejsza chyba ;)
452188

Pytajnick
19-01-2021, 18:41
Sytuacja wygląda tak.Przy temperaturze do 3 stopni działa idealnie.Ustawia sobie temperaturę 35-40 stopni. Grzejniki nagrzewają się do około 35. temperatura w domu 24 stopnie. Gdy na zewnątrz jest 0 lub mniej. Ustawia temp. 55-60. Grzejniki są zupełnie zimne,Od piątku ani razu się nie zagrzały. Wodę użytkową grzeje ok 5 godzin. Co chwila się odszrania. W ostatnie 24h zużyła przy tym 55KW. Hitachi wie o problemie.Znalazłem kilka osób w Polsce, które posiadaja ten sam model i taki sam kłopot. Największy moim problemem jest zmuszenie producenta do szybkiego działania.Jakakolwiek interwencja prawna to kilka lat ,a ja marznę teraz. Słyszę ciągle od nich ,że już w przyszłym tygodniu będzie wymienione. Dodatkowo dochodzą koszta. Wydałem na panele i pompę 70 tyś a teraz dostaje rachunki za prąd 1700 pln za listopad i 1900 pln za grudzień. Dodam tylko ,że za październik to było 400 pln

Masz podgląd w menu ile czasy wspomagała się grzałkami....jeśli to robi, bo kto wie czy się włączają skoro marzniesz. Jeśli pracują a jest zimno, to może PC jest za słaba? Napisz ile metrów grzejesz i jak ocieplone.

codix
19-01-2021, 18:42
Nie znam się na tych seriach, najpierwsiejsza chyba ;)
452188

No chyba tak to juz prehistoria :) seria D tak wychodzi po literce w oznaczeniu modelu

swierol
19-01-2021, 19:11
Niestety coś z tymi pompami jest nie tak. Znajomy, który pracuje w sporej firmie na śląsku opowiadał mi, że zamontowali dwie pompy Hitachi i z dwiema był ten sam problem. Jak dobrze pamietam co chwile wyskakiwał błąd związany z jakimś filterkiem. Serwisu brak, dwóch gości siedzi w jakimś biurze i totalna lacha na wszystko. Skończyło się tym, że klientom wymienili pompy na własny koszt na Panasonic'i. Sprawa miała się oprzeć o sąd. I w ten o to sposób przygoda z Hitachi szybciutko się zakończyła;)

Bueno
13-02-2021, 13:45
Sytuacja wygląda tak.Przy temperaturze do 3 stopni działa idealnie.Ustawia sobie temperaturę 35-40 stopni. Grzejniki nagrzewają się do około 35. temperatura w domu 24 stopnie. Gdy na zewnątrz jest 0 lub mniej. Ustawia temp. 55-60. Grzejniki są zupełnie zimne,Od piątku ani razu się nie zagrzały. Wodę użytkową grzeje ok 5 godzin. Co chwila się odszrania. W ostatnie 24h zużyła przy tym 55KW. Hitachi wie o problemie.Znalazłem kilka osób w Polsce, które posiadaja ten sam model i taki sam kłopot. Największy moim problemem jest zmuszenie producenta do szybkiego działania.Jakakolwiek interwencja prawna to kilka lat ,a ja marznę teraz. Słyszę ciągle od nich ,że już w przyszłym tygodniu będzie wymienione. Dodatkowo dochodzą koszta. Wydałem na panele i pompę 70 tyś a teraz dostaje rachunki za prąd 1700 pln za listopad i 1900 pln za grudzień. Dodam tylko ,że za październik to było 400 pln

Witam, u mnie był ten sam problem dokładnie ten sam, tylko że pompa 6kw. Tak jak piszesz do temperatury 3 stopni i wyzej na zewnątrz było ok. Poniżej zaczynało się.... Cwu owszem zagrzana do 45stopni ale podłoga i grzejniki nie więcej niż 31 stopni. Po dłuższym czasie walki o wymianę, przyjechali i wymienili jednostek zewnętrzna na raka z czynnikiem R410A. No i to samo badziewie albo jeszcze gorzej... Poniżej 3 stopni dzieja się cyrki tzn 1 i 2 obieg robi off i grzeje już od ponad tygodnia tylko cwu i to w dodatku max 39 stopni przy 45 zadanych co ciekawe 1 i 2 obieg niby off a na grzejnikach temperatura taka jaka w cwu, czyli 39 stopni. Poprostu nie mam już siły, walcze żeby znowu przyjechali bo już nie wiem czy to instalator coś porobił czy to PC. Taka ciekawostka przy jednostce z czynnikiem r32 miałem na panelu jakby 3 działające pompki a po wymianie jednostki zewnętrznej zrobiły się 2.

codix
13-02-2021, 15:25
Jak na grzejniki idzie Ci ciepla woda podczas grzania cwu to nie dziala Ci prawidlowo zawór przełączajacy c.o/cwu

Bueno
15-02-2021, 13:06
Jak na grzejniki idzie Ci ciepla woda podczas grzania cwu to nie dziala Ci prawidlowo zawór przełączajacy c.o/cwu
Ja tak to sobie tłumacze, bo tak to wygląda ale czy tak jest nie wiem. Gdy spada temperatura poniżej 40 na cwu, obieg 1 i 2 robi off jakby grzało non stop tylko cwu ale gdy popatrzysz na temperature to na grzejnikach i cwu jest taka sama. Podłoga jest odłączona przez zawór mieszający w tym wypadku. Po podniesieniu temperatury powyżej 40 na cwu załączają się obiegi 1 i 2. Może ja nie jestem w stanie tego zrozumieć ale jak producent podaje że przy - 15 na zewnątrz osiąga 55 stopni na wyjsciu to ja sobie to tłumacze tak że pompa wytworzy ta temperature i na grzejniki będzie szło te 55 stopni a na podłogę 35 ( zalezy ile się ustawi) czy jestem w błędzie???? Oczywiście powinno się wspomagać grzałka i wpierniczać prądu ale temperature powinno wytworzyć nie?? Pompa poniżej 3 stopni na plusie nie wytwarza żądanej temperatury.

-voymar-
15-02-2021, 13:24
To chyba jeszcze seria F bo H tcap juz ma

Arturo wyznaje zasadę że każde dodatkowe źródło ciepła ( awaryjne ) to DRUCIARSTWO więc ma jedno. Dobrze że działa
PS. codix -czy niżej niż wersja F były T-Cap ja nie wiem?

-voymar-
15-02-2021, 13:28
.Arturo niech ci chodzi i 100 lat ale pamiętaj że jak coś padnie a ty załączysz coś innego np. piecyk el. to to będzie Druciarstwo. Co by to nie było czy ogrzewanie i inna dziedzina zawsze trzeba mieć wyjście awaryjne. Tak uważam i zbędne jest tu tłumaczenie ze mi w domu temp. spada 1*C /doba ale spada.

Arturo1972
15-02-2021, 14:33
.Arturo niech ci chodzi i 100 lat ale pamiętaj że jak coś padnie a ty załączysz coś innego np. piecyk el. to to będzie Druciarstwo. Co by to nie było czy ogrzewanie i inna dziedzina zawsze trzeba mieć wyjście awaryjne. Tak uważam i zbędne jest tu tłumaczenie ze mi w domu temp. spada 1*C /doba ale spada.

Tak ? :D
453123

-voymar-
15-02-2021, 15:09
Tak ? :D
453123

Więc po co takie głupoty w postach wcześniejszych piszesz że to--DRUCIARSTWO ? Facet jesteś z ja..mi czy smarkacz?
Coraz więcej w twych wypowiedziach nieprawdy lub braku wiedzy. a to grzanie 24/24 to nie ma komfortu a to druciarstwo. Chłopie masz to samo w domu co większość forumowiczów nic po za tym.

Radek.2021
22-02-2021, 21:21
Witam, u mnie był ten sam problem dokładnie ten sam, tylko że pompa 6kw. Tak jak piszesz do temperatury 3 stopni i wyzej na zewnątrz było ok. Poniżej zaczynało się.... Cwu owszem zagrzana do 45stopni ale podłoga i grzejniki nie więcej niż 31 stopni. Po dłuższym czasie walki o wymianę, przyjechali i wymienili jednostek zewnętrzna na raka z czynnikiem R410A. No i to samo badziewie albo jeszcze gorzej... Poniżej 3 stopni dzieja się cyrki tzn 1 i 2 obieg robi off i grzeje już od ponad tygodnia tylko cwu i to w dodatku max 39 stopni przy 45 zadanych co ciekawe 1 i 2 obieg niby off a na grzejnikach temperatura taka jaka w cwu, czyli 39 stopni. Poprostu nie mam już siły, walcze żeby znowu przyjechali bo już nie wiem czy to instalator coś porobił czy to PC. Taka ciekawostka przy jednostce z czynnikiem r32 miałem na panelu jakby 3 działające pompki a po wymianie jednostki zewnętrznej zrobiły się 2.

Mnie juz rece opadaja. Walcze czwarty miesiąc.Moj najnowszy pomysl to zebrac wszystkich poszkodowanych klientów. Sporo takich znalazłem. Zbierzemy sie i zrobimy mega manifestacje pod siedzibą hitachi. Powiadomie wszystkie media i zrobie szum ,Juz to planuje

oberwatorPC
22-02-2021, 21:45
To nie problem Hitachi a większości pomp na czynnik r32.

Radek.2021
23-02-2021, 07:18
1.aby otrzymać dofinansowanie .trzeba przedstawić zaswiadczenie o utylizcji pieca.
2.Po co mi pompa ciep la ,skoro mam montować dodatkowe źródło ciepła. Gdybym chciał miec ogrzewanie elektryczne takie bym zainstalował.
Spodziewałem się zużycia prądu na poziomie 40-60 kw/h, a nie 100 i więcej.
3 Przed napisaniem postu, polecam czasem zasięgnąć informacji.Na wielu forach jest opisana podobna sytuacja. Masa pomp hitachi ma podobny problem, niezależnie z jaka instalacja pracuje. Producent unika tematu.

Radek.2021
23-02-2021, 07:31
Problem mam taki, że prawie cały dzień grzeje wodę. Jednorazowo zbiornik 200l nagrzewa do temperatury 45 stopni ok.5 godzin. Zawór sprawdzony na początku problemów

Arturo1972
23-02-2021, 15:35
2.Po co mi pompa ciep la ,skoro mam montować dodatkowe źródło ciepła. Gdybym chciał miec ogrzewanie elektryczne takie bym zainstalował.
Spodziewałem się zużycia prądu na poziomie 40-60 kw/h, a nie 100 i więcej.

Dokładnie podzielam Twoje zdanie :)

Kalarepa
11-12-2021, 23:07
Hej. I jak skończyło się z tą pompą? Pisze ponieważ też mamy dokładnie taki sam problem. Co było przyczyną takiego zachowania się jednostki?

Kalarepa
11-12-2021, 23:08
To nie problem Hitachi a większości pomp na czynnik r32.

Rozwiniesz wątek? Mamy taki sam problem jak opisany przez autora postu.

Vld
12-12-2021, 09:23
Taki zawór i rozgarnięty serwisant rozwiązał by problem nie grzania.
https://sklep.klimors.pl/3089-large_default/zawor-zwrotny-danfoss-nrv-10s.jpg

Kayu
29-01-2022, 11:32
Czy chodzi o problem wspomniany w tym artykule ?
https://www.forum-nts-energy.pl/pompa-ciepla-hitachi-yutaki-problemy-na-r32/
Czy rzeczywiście został definitywnie rozwiązany ?