PDA

Zobacz pełną wersję : nowy dach



Magda Kurek
31-05-2005, 08:45
Witam Wszystkich,

mam bardzo duzy problem i prosze o radę, podpowiedź. Odziedziczyłam dom z lat 70-tych. Nistety budynek wymaga remontu przede wszystkim dachu.W tej chwili jest stropodach. Chciałabym zmnienić na 4-spadowy. Wśród dokumentów znalazłam pozwolenie na budwę oraz projekt domu, gdzie właśnie jest dach taki jaki chcę w tej chwili wybudować. dowiedziałam się że poprzedni właściciele zaniechali dalszej budowy i tak zostało. Nie wiem teraz czy powinnam sie starać o nowe pozwolenie na rozbudowę, projekt itd., czy tez moge kontynuowac a raczej dokończyć budowę na podtawie poprzednich pozwoleń, projektu. Jeśli ktoś z Państwa miał podobna sytuacje to prosze o informacje i dziękuję
Magda z Poznania.

pitbull
31-05-2005, 09:22
Pozwolenie na budowe jest wazne 2 lata. Wystarczy popatrzec na date wykonania dokumentacji.

Magda Kurek
31-05-2005, 09:59
Pozwolenie na dudowę jest z 78 roku, projekt też. A na ostatniej stronie projektu jest Dziennik budowy, w którym nic nie ma wpisane. Słyszałam o tych 2 latach, że nie może być budowa przerwana na te 2 lata ale jak to udowodnić. W urzędzie powiedziano mi że musze od nowa starać się o pozowlenie i nowy projekt, chyba, że udowodnię, że budowa nie była przerwana.

pitbull
31-05-2005, 10:05
Udowodnic prosto - wystarczy zobaczyc czy w przciagu tych lat byl wykonany jakikolwiek wpis w dzienniku budowy. Jesli nie to budowa zostałą przerwana. Chyba ze znajdziesz kogos kto antydatuje wpisy do Dziennika ale szczerze wątpie aby ktos chcial nadstawiac glowe.