PDA

Zobacz pełną wersję : styropian czy wełna, temat stary jak świat,ale?



mariuszpezuski
22-01-2021, 11:21
Na co się zdecydować na styropian czy na wełnę? Co lepsze? Co cieplejsze? Styropian jest tańszy, ale czy warto dopłacać do wełny? Proszę rozwiać moje wątpliwości

Termo Organika
22-01-2021, 13:56
Styropian. Jest materiałem od kilkudziesięciu lat stosowanym w budownictwie i efekty jego stosowania są bardzo dobrze znane. Obecnie ocieplenie styropianem stanowi zdecydowaną większość realizacji (to może być nawet ponad 90%) wykonywanych prac jako izolacja ścian zewnętrznych, fundamentów, podłóg na gruncie, itp. Ocieplenie styropianem Termo Organika zapewni wysoki komfort użytkowania, niskie rachunki za ogrzewanie oraz stabilność i trwałość układu przez cały okres użytkowania budynku. Najczęściej wybieranym styropianem jest TERMONIUM PLUS fasada o współczynniku lambda = 0,031 W/mK. Więcej informacji możan uzyskać na stronie www.termoorganika.pl (www.termoorganika.pl)

Elfir
22-01-2021, 17:54
Obydwa materiały maja inne właściwości. np. elementy drewniane raczej zaleca się ocieplać wełną (np. domy szkieletowe).

jeśli chodzi o te samą grubość materiału to najcieplejszy jest styropian grafitowy.

Tomek W
22-03-2021, 10:21
Oba mateirały z powodzeniem spisują w izolacji ścian . Zadałeś pytanie czy warto dopłacac do wełny. Otóż, węłna przede wszystkim jest materiałem paroprzepuszczalnym umożliwiającym odparowanie wilgoci wbudowanej ze ścian. Ktoś może powiedzieć że w budynku to wentylacja ma oddychac i tutaj się zgodze, ale musimy wziąć równiez pod uwage fakt że część wilgoci która wytwarzamy wejdzie w ściany .Oczywiscie wilgoć wbudowana podczas wznoszenia ścian również musi odparować. I tutaj przychodzi z pomoca wełna która potrafi skrócić czas odsychania takich ścian nawet czterokrotnie, zapewniając przy tym zdrowy mikroklimat wnętrz.
Dodatkowo wełna jest materiałem niepalnym i nie rorprzestrzeniającym ognia dzięki czemu chroni dodatkowo nasz dom .
Jeżeli pytasz czy warto żyd zdrowo i bezpiecznie to odpowiem że warto , bo przecież koszty ponoszone na izolacje to tylko koszt jednorazowy który zwracał się nam będzie w cyklu użytkowania budnyku

Piekarnik
24-03-2021, 21:57
Odkopię temat, bo zastanawiam się czym ocieplić dom - co prawda jeszcze pierwszej łopaty nie wbiłem, ale patrząc na ceny materiału to nie widzę dużej różnicy.
Wiele jest informacji o zaletach wełny - że niepalna, że paroprzepuszczalna.

Jakie więc wełna ma wady w stosunku do styropianu?
Jaka jest różnica w (cenie) montażu?

Powiem szczerze, że jak miałbym dopłacić ułamek procenta wartości domu do lepszego materiału to nie widzę powodu dlaczego tego nie robić.

key1
25-03-2021, 12:15
odpowiem w kwestii formalnej: dylemat styropian czy wełna NIE jest stary jak świat

Klimek17
14-12-2021, 12:29
Ostatnio styropian podobno podrożał , może ktoś wie czy różnica cenowa w wykonaniu styropianem, a wełna jest nadal tak duża?

Kaizen
14-12-2021, 13:36
Ostatnio styropian podobno podrożał , może ktoś wie czy różnica cenowa w wykonaniu styropianem, a wełna jest nadal tak duża?

Zacznij od znalezienia ekipy od wełny i sprawdź, kiedy mają terminy. Już to pewnie zniechęci do niej. A dopiero potem sprawdź różnicę w cenie.