PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja z wełny od razu nad gotowym rusztem



Slav555
24-01-2021, 17:32
Witam,
U mnie jest tak, że dolna płaszczyzna jętek jest ok. 54 cm od docelowej wysokości sufitu podwieszanego:
452353

Planuję izolację z wełny 15cm + 15 cm (szklana czy skalna jak i producent jeszcze nie wybrany).

Proszę o opinię czy w moim przypadku:
1. Zrobić tak jak Pan z kanału "GipsKartonITD" który układa wełnę od razu na ruszt zamontowany na uchwytach prętowych: https://www.youtube.com/watch?v=1FVt0wVP7p8&t=1s
2, Bawić się w jakieś podwójne rusztowanie, pierwsze które trzymałoby dwie warstwy wełny (pomiędzy jętkami i poniżej druga warstwa) a poniżej tego uchwyty prętowe i drugie rusztowanie na sufit z G-K na docelowej wysokości sufitu?

Poszedłbym w opcję 1, tymbardziej że płyty OSB / MFP na jętkach dopiero będę wkładał więc od góry miałbym dobre dojście żeby ładnie dokończyć. Mam jednak obawy o ciężar całej wełny bezpośrednio na rusztowaniu. Normalnie jedną warstwę wełny trzymałyby jętki. Jak jest u Was w takim przypadku?

mat3006
26-01-2021, 20:29
Witam,
Dlaczego wata? Podłogę stropika wykonać z suchych desek i wykonać izolację natryskową z pianki OK od spodu. Wieszaki oczywiście zamontować najpierw.
Pozdrav,
SM

Slav555
27-01-2021, 06:42
Prześledziłem wszystkie "za i przeciw" i jednak jestem zdecydowany na wełnę, Tymbardziej, że to sobie wykonam sam a natrysk musiałaby firma.