PDA

Zobacz pełną wersję : Tv do 1500 zl max 43 cali używany wieczorami



krily
25-01-2021, 21:42
TV do max 1500 zł. Będzie on używany w sypialni wieczorami. Chce na TV używać aplikacji typu ipla czy player. Będzie stał na szafce. Myślę że max 43 cale będą wystarczające

CityMatic
26-01-2021, 13:35
Sharp 40BN3EA 4K Ultra HD Android TV

gnago
26-01-2021, 14:34
Idź w nowość w łózku wygodnie się leży nie kark wygina. Zatem w tej cenie znajdziesz projektor z obrazem na suficie

Bertha
26-01-2021, 15:28
Łóżko do oglądania telewizji???????? To czas umierać.

rhein
26-01-2021, 16:26
Jaka odleglość oglądającego od tv. Bo to jest ważny parametr i często pomijany. Jeśli odległość duża to 43 cale 4K mija się z celem

krily
27-01-2021, 17:18
około 3 m. W salonie mam łózko ale czasem coś do snu oglądamy ale chce zmienić tv w sypialni

giman
27-01-2021, 19:54
Jaka odleglość oglądającego od tv. Bo to jest ważny parametr i często pomijany. Jeśli odległość duża to 43 cale 4K mija się z celem

Wszędzie jak net długi i szeroki powtarza się te bzdury, ze jak taka i tak odległość to tylko HD i nie 4K, albo 4K, 8K, albo SD, itd.
Bzdura. Znaczenie ma tylko odległość i fizyczne wymiary TV.


Łóżko do oglądania telewizji???????? To czas umierać.
Też nie ogarniam TV w sypialni, ale jak ktoś lubi to czemu nie :)

rhein
28-01-2021, 07:16
Wszędzie jak net długi i szeroki powtarza się te bzdury, ze jak taka i tak odległość to tylko HD i nie 4K, albo 4K, 8K, albo SD, itd.
Bzdura. Znaczenie ma tylko odległość i fizyczne wymiary TV.


Witam
W pierwszym zdaniu piszesz, że odległość to bzdura a w drugim sam sobie zaprzeczasz, pisząc że odległość ma znaczenie..

Pozdrawiam

giman
28-01-2021, 09:29
Witam
W pierwszym zdaniu piszesz, że odległość to bzdura a w drugim sam sobie zaprzeczasz, pisząc że odległość ma znaczenie..

Pozdrawiam

Piszę, że bzdurą jest patrzenie na rozdzielczość w funkcji odległości.
Porady w stylu "jak tyle i tyle metrów to HD a jak tyle i tyle to 4K" są bzdurą.

Nie jest bzdurą potrzenie na fizyczne wymiary TV w funkcji odległości.

matyspio
30-01-2021, 13:55
Każdy średnio interesujący się technika TV wie, że rozdzielczość i wielkość ma znaczenie.
Taka osoba znajdzie też kalkulatory w internecie, które wyliczą optymalną odległość od TV w zależności od przekątnej i rozdzielczości .

giman
30-01-2021, 14:39
Każdy średnio interesujący się technika TV wie, że rozdzielczość i wielkość ma znaczenie.
Taka osoba znajdzie też kalkulatory w internecie, które wyliczą optymalną odległość od TV w zależności od przekątnej i rozdzielczości .
Każdy średnio interesujący się zobaczy, że tak piszą w internecie wzdłuż i wszerz, zobaczy też i poużywa kalkulatorów.
Ale jak naprawdę zechce się zastanowić nad tym to łatwo dojdzie do wniosku, że to bzdura (ten kawałek o rozdzielczości).

A jak poużywa tych kalkulatorów do typowego pokoju dziennego to rzadko zobaczy wynik mniejszy niż 80-100 cali. Oj tak, te kalkulatory mają sens i są życiowe :D

matyspio
30-01-2021, 16:40
Hurra, rozdzielczość nie istnieje tak jak Covid. To wymysł i teoria spiskowa.
Odległość od oglądanego obrazu z TV hd, 4k, 8k nie ma faktycznie wtedy znaczenia... .
Postawie sobie 4k 43" , 6 m od mnie i będę podziwiał jakość obrazu, a ile kasy zaoszczędzę :lol2:

Co do zapytania z tematu, to wszystko jedno co kupisz bo za tą kasę to wybór nie będzie miał większego znaczenia.
Mogę dać ci tylko radę nieoczywistą dla wszystkich. Omijaj telewizory powystawowe i ze zwrotów.

giman
30-01-2021, 17:02
Hurra, rozdzielczość nie istnieje tak jak Covid. To wymysł i teoria spiskowa.
Mam chociaż nadzieję, że masz świadomość, że chcąc tym zdaniem obrazić mnie obraziłeś siebie, nie będę pisał na kogo wyszedłeś.


Postawie sobie 4k 43" , 6 m od mnie i będę podziwiał jakość obrazu, a ile kasy zaoszczędzę
Jeżeli uważasz, że 43" z 6m to dobry wybór to kupuj.