PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie drewnianego budynku gospodarczego



misha81
27-01-2021, 17:17
Cześć,
na działce rekreacyjnej planuję budowę warsztato-komórki o powierzchni około 30 m2. Chcę zachować naturalny charakter okolicy, więc elewacja zewnętrzna będzie z deski sosnowej. Również od środka chciałbym wykończyć deską, o ile w ogóle będzie jakaś elewacja wewnętrzna (o tym poniżej).
Na działce bywam głównie w okresie wiosna-lato-jesień, więc nie planuję ogrzewania budynku. Może wstawię kozę, żeby sobie czasami dogrzać, ale to będzie max kilka dni w roku.

Mimo to zastanawiam się nad dociepleniem i tu mam kilka pytań do Was:

1. Czy budynki nieogrzewane powinno się ocieplać? Gdzieś czytałem, że wtedy nie ma różnicy ciśnień między wnętrzem i zewnętrzem co może powodować przenikanie pary z zewnątrz do warstwy izolacyjnej.

2. Czy w moim przypadku izolacja taka jak w konstrukcjach szkieletowych będzie miała sens? Od zewnątrz i środka byłaby deska a między nimi wata mineralna, i folie paroszczelna i wiatroizolacyjna. Czy bez zewnętrznej warstwy wełny i tynku wełna między deskami nie będzie ściągać wody?

3. Jeśli nie wełna między elewacją zewnętrzną i wewnętrzną, to jaka izolacja? Może piana PUR?

misha81
03-02-2021, 22:27
Ktoś coś?