PDA

Zobacz pełną wersję : Rura od okapu w ścianie zewnętrznej - odprowadzenie na dach



zoomclub
27-01-2021, 19:54
Cześć,

Czy spotkaliście się z tym, żeby robić sznyt w ścianie zewnętrznej domu tak żeby schować rurę w ścianie pod tynkiem i dostać się na poddasze gdzie można wypuścić nieczystości z okapu? Niestety w moim projekcie projektant zaplanował płytę indukcyjną ale z pochłaniaczem nablatowym i teraz skoro się nie przemyślało wcześniej trzeba sobie jakoś radzić.

Niektórzy mówią że nablatowy pochłaniacz to porażka, dlatego rozważam właśnie wcześniej opisaną opcję dostania się na dach. Co myślicie?

Owczar
27-01-2021, 20:14
Możesz dać 2x kanał płaski 20x5cm w warstwie izolacji na zewnątrz i do góry albo wypuścić po prostu przez ścianę. Ja tak mam zrobione i nie ma z tym problemów.

kemot_p
27-01-2021, 20:30
U mnie projektant również przewidział tylko pochłaniacz. Ja będę przebijał się przez ścianę rurą 150 zakończoną kratką z klapką zwrotną.

Reku1
28-01-2021, 04:24
Możesz dać 2x kanał płaski 20x5cm w warstwie izolacji na zewnątrz i do góry albo wypuścić po prostu przez ścianę. Ja tak mam zrobione i nie ma z tym problemów.

Przy takich dwóch kanałach należy się liczyć z tym że w miejscu gdzie pas o szerokości 40cm na kilku metrach ściana będzie słabiej ocieplona.Po drugie raczej nie będzie łatwą sprawą przejście na rurę okrągłą do kominka dachowego czy też przy okapie na fi 120 a może i fi 150 w zależności od tego jakie ma wyjście okap?

Owczar
28-01-2021, 07:02
Da się to zrobić są gotowe kształtki systemowe, ale ja bym się nie bawił o robił przez ścianę.
15cm grafitu zamiast 20 to nie jest problem. Mam tak u siebie na fragmencie ściany.