PDA

Zobacz pełną wersję : Oczyszczalnie biologiczne FelixNavis FEL-4 czy Eko-bio 2500l



przemeks19
29-01-2021, 10:35
Witam
Dostalem oferty 2 oczyszczalni biologicznych z 2 roznych firm:
Felixnavis FEL -4 i Eko-bio 2500;

Poprosze o opinie czy ktos mial z nimi doczynienia. Chce to zrobic na dofinansowanie ale przed skladaniem wniosku musze zaczac robic kosztorysy i nie wiem z kim podjąc wspolprace,

Dziekuje za opinie

WojtekINST
30-01-2021, 09:02
Obie oczyszczalnie to jedne z najtańszych i najprostszych rozwiązań. Widać po tym, że montażysta chce dać dobrą cenę na całość. Ogólnie Felixnavis FEL -4 to bym nie polecał, tak samo jak Eko-bio 2500. Jeśli montuje tylko wyroby tych firm to Eko-bio 4000 jest najniższym modelem o jakim można zapytać. Pamiętaj jednak, abyś uważał na "gadkę" o tym jaka jest maksymalna ilość osób w danym modelu oczyszczalni. To trzeba dobierać na własną logikę i opinie z forum, a nie podpowiedzi instalatora. Obie wymienione oczyszczalnie są wykonane z żywicy, a ja wolałem wyroby z polietylenu jako trwalsze :( .

Jeśli obie te oczyszczalnie dostałeś z ofertą , gdzie odprowadzeniem jest jedna studnia chłonna to na prawdę trzeba uważać. Taka konfiguracja, czyli najtańsze oczyszczalnie z najprostszym sposobem wsiąkania raczej gwarantują problemy niż działanie. Polecam, aby wsiąkało w drenaż na żwirze płukanym 16-32mm. Na jedną osobę 6-8m drenażu jako minimum. Często się zapomina, że nawet dobrą oczyszczalnię, załatwi słabe odprowadzenie, na którym oszczędzano podsypki :( .

To początek pytań w tym temacie, jakie możesz zadać, ale do wyjaśnienia jest: na ile osób to robisz, jaki jest grunt i jak płytko są wody gruntowe.