PDA

Zobacz pełną wersję : Wodociąg i mapka do celów projektowych - czy ona jest taka droga?



vwrafi
30-01-2021, 19:34
Witam.

Jakiś rok temu złożyłem zapytanie do wodociągów, czy mogę się podłączyć do sieci i dostałem odpowiedź odmowną, gdyż w tym miejscu nie było jeszcze wodociągu i otrzymałem również pismo, że muszę sobie studnię zbudować. Na podstawie tego dostałem projekt decyzji o warunkach zabudowy.

Teraz zobaczyłem na mapkach portalu internetowego, że sąsiad obok ma już wodę więc zadzwoniłem do wodociągów, podałem numer działki i powiedziano mi, że już mogę złożyć wniosek o podłączenie do sieci. Kazano mi wypisać wniosek o wydanie warunków przyłączenie. Przeczytałem sobie ten wniosek i jest tam jeden punkt, że muszę dodać taki załącznik:

- plan zabudowy lub szkic sytuacyjny sporządzony na mapie do celów projektowych w skali
1:500 lub 1:1000 określający usytuowanie przyłącza w stosunku do istniejącej sieci
wodociągowej i/lub kanalizacyjnej oraz innych obiektów budowlanych i innej infrastruktury
stanowiącej uzbrojenie terenu,

Jak kupowałem mapki do warunków zabudowy, to one kosztowały w geodezji tak gdzieś 18-20zł ( chyba mapka zasadnicza czy jakoś tak ). Teraz zadzwoniłem do geodezji ( takiej w starostwie powiatowym więc to chyba jakiś państwowy urząd ) i powiedzieli mi, że oni nie udzielają mapek do celów projektowych i muszę iść do geodety.

Tak na szybko dowiedziałem się, że koszt takiej mapki idzie już w setkach złotych i bliżej jej do 1000zł. Czy to właśnie tyle kosztuje? Jeśli tak, to trudno.

I drugie pytanie. Taka mapka jest ważna pół roku. Czy ona mi się do czegoś jeszcze więcej przyda? Na razie podpisałem umowę z energetyką i czekam na podłączenie prądu, podpisałem też umowę z gazownią i też czekam na podłączenie. Czy mam wziąć dwie lub trzy takie mapki od razu? Czy one przydadzą mi się do czegoś więcej?

Nie mam jeszcze projektu kupionego, gdyż nie mam jeszcze zatwierdzonych warunków zabudowy ( dostałem jedynie projekt takiej decyzji ) a więc nie mam i adaptacji projektu. Czy ta mapka do celów projektowych będzie tylko do wody czy architektowi do adaptacji też się przyda? Jestem zielony, to będzie mój pierwszy dom w budowie więc może pytania wyglądają jak od menela spod budki z piwem, ale będę wdzięczny za wszelkie merytoryczne odpowiedzi.

Bertha
30-01-2021, 21:41
Za kilkanaście zeta kupujesz mapę syt-wys. z geodezji , która może służyć do celów opiniodawczych. Tu musisz zamówić mdcprojektowych u geodety , wymieniona cena nie wydaje się wygórowana. Jeśli granice działki nie spełniają rozporządzenia RMR z 18. sierpnia 2020 https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200001429 to będzie drożej. Dostaniesz kilka egzemplarzy , jeden pójdzie do wodociągów a drugi może byc pod PZT i budynek, o ile uwiniesz się w 6 miesięcy, a coś poważnego nie zmieni sie w promieniu 30 m od planowanej inwestycji.

vwrafi
30-01-2021, 21:48
Dziękuję za odpowiedź.

OK, czyli muszę zamówić tak czy siak tę mapę. A co to jest PZT i budynek?

Bertha
31-01-2021, 12:22
Uncle Google, wpisujesz PZT budowa - klick.