PDA

Zobacz pełną wersję : spadające dachówki



madagoral
31-05-2005, 14:08
Jeżeli oglądacie TV i czytacie gazety to wiecie że nad Wrocławiem przeszła burza. Była niezła zerwała z mojego domu dachówki. Na szczęście nie za dużo. Miałem wrażenie że cały impet skierowanybył na nasz dom. Zerwało nawet roletę zaokienną a cały dom mam zabryzgany błotem. Ale moje pytanie do forumowiczów jest takie: czy nie będzie problemu, jeżeli w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia nie zaszkodzi większa ilość spinek do dachówek?
I jeszcze jedna rada. Nie idźcie na kompromis z "fachowcami". Szczególnie mogę to powiedzieć o dachu. Teraz -o prawda przy ogromnej wichurze-woda płynęła mi po kominie i pod oknem dachowym. I to mimo, że nie ustępowałem w wielu kwestiach a do okien dachowych wezwałem na poprawkę gościa z serwisu firmowego.

jędrzej
04-07-2005, 01:34
A które to są miejsca bardziej narażone na uszkodzenia? Trzeba by wszędzie dać więcej.

arek_s
04-07-2005, 12:00
chyba nie warto oszczędzac na ilości spinek - koszt wiekszy max. o kilkaset zł. a problemów póxniej mniej.

buba48
04-07-2005, 12:57
chyba nie warto oszczędzac na ilości spinek - koszt wiekszy max. o kilkaset zł. a problemów póxniej mniej.

Święta prawda ! W tym temacie lepiej przesolić niż nie dosolić ! Ja spinkami zabezpieczyłem każdą dachówkę. Skrajne przymocowane są na wkręty.

Francuz75
08-07-2005, 20:37
jezeli te dachowki sa na okapie to zrob podbidtke z desek drewnianych. wtedy wiatr nie bedzie ich podwiewal