PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnia bez okapu - szalony pomysł?



rhein
04-02-2021, 10:58
Witam

W założonym przeze mnie temacie
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?369019-Jako%C5%9B%C4%87-AGD-Franke&p=8020205#post8020205
pytałem o jakośc płyty indukcyjnej z wbudowanym okapem firmy Franke. Zaznaczyłem tam, że bardzo mało gotujemy w domu, prawie wcale.
No i jeden z forumowiczów, kolega matyspio zadał pytanie; to po co ci okap. No i tym pytaniem zabił mi ćwieka.

Tak jak pisałem w tamtym temacie, gotujemy tyle co nic. Rodzina 3 osobowa, mnie pół roku nie ma w kraju, żona z tych nie-gotujących, córka z tych nie-jedzących. Obiady zapewnia catering, sniadania to raczej jogurty, bądź mleko podgrzane w mikrofali. Kolacja to kanapeczki, czasem jak się zachce to kiełbasa na gorąco bądź jajeczniczka. Często zamawiana pizza, bądż tosty robione w domu.

Obecnie, powyżej wymienione ,,gotowanie,, odbywało się na kuchence gazowej w mieszkaniu. Nad kuchenką wisi okap, ale nigdy nie włączany do ,,gotowania,, I szczerze powiem żadnych śladów na ścianach czy na suficie. Kuchnia czyściutka jak nowa.

W nowej kuchni w domu zamiast gazowej kuchni będzie płyta indukcyjna. Dodatkowo prawie nad płytą indukcyjną jest umiejscowiony wyciąg WM.

I teraz prosze o sugestie..Czy wydanie 10 tyś na płytę z wbudowanym okapem przy powyższej ,,działalności,, w kuchni to przesada czy nie. A może kupic indukcję tak za 2 tyś bez okapu i przetestowac powiedzmy przez 2 lata jak się to sprawdzi. Płytę zawsze mozna wymienić. A ta różnica w cenie napewno zostanie zagospodarowana, bo można ją przeznaczyć na inną wykończeniówkę np dodac do frontowego ogrodzenia.

Na koniec:
- nie chcemy okapu wiszącego, układ kuchni to utrudnia.
- proszę nie komentowac naszego niezdrowego sposobu zywienia :no:

Pozdrawiam

Nurek_
04-02-2021, 14:14
Myślę, że bez okapu będzie spoko. Mieszkam od pół roku, gotujemy na pewno więcej niż wy, jeszcze nie mamy okapu i nic się nie dzieje. A jak mówisz - płytę zawsze możesz wymienić.

Elfir
04-02-2021, 16:30
nie mam okapu a gotuję normalnie dla 2 osób. Na indukcji.

rhein
04-02-2021, 17:24
no no tego się nie spodziewałem. Myślałem, że mój pomysł zostanie hm...wyśmiany a tu proszę. Ciekawe ciekawe

Elfir
04-02-2021, 17:32
ale mam rekuperację, wiec wentylacja dziąła bardzo dobrze.

giman
05-02-2021, 11:15
Tak naprawdę sam sobie odpowiedziałeś patrząc ile uruchamiacie okap obecnie.
Kolejny głos na bez okapu przy tym sposobie użytkowania kuchni.

rhein
05-02-2021, 14:20
Reasumując..będzie gotowane tyle samo, a odchodzi brudzący czynnik kuchenki gazowej. Czyli będzie nawet lepiej...a już teraz z kuchenką gazową jest ok

Dziękuję za sugestie

TAR
05-02-2021, 21:34
nie mam okapu a gotuję normalnie dla 2 osób. Na indukcji.

ale masz wentylacje mechaniczna, wiec az tak bardzo nie odczuwasz :)

nie wyobrazam sobie gotowania bez okapu, moj ostatnio trzasl, w oczekiwaniu na nowy prawie nie gotowalam. szczegolnie wkurzalo przy gotowaniu np. zupy czy smażeniu rybki. zapaszki wsiakaja we wszystko, szczegolnie jak kuchnia jest otwarta.

TAR
05-02-2021, 21:35
Witam

W założonym przeze mnie temacie
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?369019-Jako%C5%9B%C4%87-AGD-Franke&p=8020205#post8020205
pytałem o jakośc płyty indukcyjnej z wbudowanym okapem firmy Franke. Zaznaczyłem tam, że bardzo mało gotujemy w domu, prawie wcale.
No i jeden z forumowiczów, kolega matyspio zadał pytanie; to po co ci okap. No i tym pytaniem zabił mi ćwieka.

Tak jak pisałem w tamtym temacie, gotujemy tyle co nic. Rodzina 3 osobowa, mnie pół roku nie ma w kraju, żona z tych nie-gotujących, córka z tych nie-jedzących. Obiady zapewnia catering, sniadania to raczej jogurty, bądź mleko podgrzane w mikrofali. Kolacja to kanapeczki, czasem jak się zachce to kiełbasa na gorąco bądź jajeczniczka. Często zamawiana pizza, bądż tosty robione w domu.

Obecnie, powyżej wymienione ,,gotowanie,, odbywało się na kuchence gazowej w mieszkaniu. Nad kuchenką wisi okap, ale nigdy nie włączany do ,,gotowania,, I szczerze powiem żadnych śladów na ścianach czy na suficie. Kuchnia czyściutka jak nowa.

W nowej kuchni w domu zamiast gazowej kuchni będzie płyta indukcyjna. Dodatkowo prawie nad płytą indukcyjną jest umiejscowiony wyciąg WM.

I teraz prosze o sugestie..Czy wydanie 10 tyś na płytę z wbudowanym okapem przy powyższej ,,działalności,, w kuchni to przesada czy nie. A może kupic indukcję tak za 2 tyś bez okapu i przetestowac powiedzmy przez 2 lata jak się to sprawdzi. Płytę zawsze mozna wymienić. A ta różnica w cenie napewno zostanie zagospodarowana, bo można ją przeznaczyć na inną wykończeniówkę np dodac do frontowego ogrodzenia.

Na koniec:
- nie chcemy okapu wiszącego, układ kuchni to utrudnia.
- proszę nie komentowac naszego niezdrowego sposobu zywienia :no:

Pozdrawiam

hmmm to po co wam kuchnia?:p:lol2: mikrofala na blacie styknie:cool: