PDA

Zobacz pełną wersję : Wełna z rolki na elewacje ?



Maratoro
05-02-2021, 11:17
Witam,

Mam pytanie odnośnie zastosowania wełny z rolki pod elewacje na ruszcie drewnianym. Zostało mi ponad 100m2 wełny 5+10 cm ( łącznie ma być 15 )

Dodam tylko ze nie ma być ona zastosowana na całości elewacji tylko w miejscu gdzie będzie elewacja drewniana reszta to styro 15 lub wełna twarda

Lambda 0,036 w/mk
Gęstość 80kg m3

CityMatic
05-02-2021, 11:25
Pomimo tego , że to wełna i to wełna się nie nadale - wszystko przez to, że ma inny układ włókien - i po prostu się zsunie- pod swoim ciężarem utworzy bardzo wiele mostków cieplnych - dlatego się w tej formie nie stosuje.

Maratoro
05-02-2021, 14:47
Pomijając fakt zsuwania, ze względu na nietypowość tej wełny jest przeszyta siatką stalową która umożliwia mocowanie jej na stelarzu. Dzięki temu mamy praktycznie pewność ze się nie zsunie. To czy coś jeszcze może wpływać na gorszą izolacyjność?

Maratoro
23-02-2021, 15:15
??

gambit565
24-02-2021, 19:27
Ja bym uzyl. Dziwne ze caly swiat uzywa w budownictwie welen w rolce i mu sie nic nie zsuwa. Zrob normalna wentylowana elewacje i tyle. Tu nie ma nad czym dywagowac. A na Januszowe teoretyzowanie o zsuwaniu sie welny- w 2015 kupilem rolke Ekorolki Knaufa z casto. Kawalek lezy rozprezony do ok. 18cm od 5 lat, kawlek wlozylem w model sciany o rozstawie slupa 62,5cm, do dzisiaj nie chce sie zsunac mimo ze producent podaje przeznaczenie do stropow plaskich i skosnych. Moze nie wie ze powinien

Maratoro
26-02-2021, 16:28
Ja bym uzyl. Dziwne ze caly swiat uzywa w budownictwie welen w rolce i mu sie nic nie zsuwa. Zrob normalna wentylowana elewacje i tyle. Tu nie ma nad czym dywagowac. A na Januszowe teoretyzowanie o zsuwaniu sie welny- w 2015 kupilem rolke Ekorolki Knaufa z casto. Kawalek lezy rozprezony do ok. 18cm od 5 lat, kawlek wlozylem w model sciany o rozstawie slupa 62,5cm, do dzisiaj nie chce sie zsunac mimo ze producent podaje przeznaczenie do stropow plaskich i skosnych. Moze nie wie ze powinien

Miałem się rozpisywać ale usunąłem wszystko co napisałem, zwykle „Dziękuje” za pomoc wystarczy ;)

Tomek W
22-03-2021, 09:54
zależy jaki masz produkt. Np. wełna skalna ma większa gęstośc przez co jest sztywniejsza i jak docinasz ją z 2cm naddatkiem to sie zakleszcza między rusztem. Wówczas nie będziesz miał osiadania . No pozostaje jeszcze kwestia na jaką wysokość izolujesz. Ale generalnie można zastsować wełnę z rolki do izolacji między rusztem choć wiadomo że produkt w płytach będzie sztywniejszy