PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana Pomy wody pitnej, piec gazowy brak ciepłej wody POMOCY



Slavkooo21
09-02-2021, 07:34
Pieca gazowy Marki Ferroli BLUEHELIX 25 K 50 problem polega na tym że pomimo iż piec gazowy chodził nom stop, codziennie cała dobę i woda C.W.U na piecu gazowym ustawiona na maksa na 55 stopni to z kranu leciała lekko ciepła woda tak z 20 stopni.

Ta czarna pompka ferro pompa cyrkulacyjna wody pitnej TYP CP15-1.5 tylko buczy jak jest podłączona do prądu ... Nie wiem czy ona pcha wodę .

wszystkie zawory czerwone na białych rurkach przy piecu sa otwartę


wiec kupiłem nową pompkę FERRO i nie wiem jak spuścić wodę z układu?

Popka ferro jest przykręcona do takiego złotego kółka. pytanie czy odkręcać Popkę w lewo czy kręcić tym złotym kółkiem w lewo ?

jaki klucz jest potrzeby do odkręcenia takiej pompki ?

kolejny Problem piec ferroli
na wyświetlaczu pod symbolem kranu nie pojawia się taka czarna kropka - pozycja 9 nie pojawia się na wyświetlaczu, nie włącza się, rysunek załącznik
wiem że kiedyś z ta kropka czyli wskaźnik działania c.w.u była i leciała gorąca woda z kranu

jak na tym piecu tą włączyć ?

załącznik zdjęcia

grv
09-02-2021, 11:17
"Złote kółko" to Ty zostaw.
Masz dwa zawory, zakręć je, odkręć śrubunki nad i pod pompą i ją zdemontuj a w jej miejsce wstaw nową.

CityMatic
09-02-2021, 13:23
I jeszcze sprawdz te filtry siatkowe(nie wiem jaką masz wodę) bo widać że nigdy nie odkręcane i nie czyszczone, więc może to jest przyczyna?

Slavkooo21
09-02-2021, 13:55
filtry siatkowe ? a gdzie one są ?

CityMatic
09-02-2021, 14:16
filtry siatkowe ? a gdzie one są ?

Oba zaznaczone w kółkach
Odkręca się te duże nakrętki.452866

Slavkooo21
09-02-2021, 17:38
kolejny Problem piec ferroli
na wyświetlaczu pod symbolem kranu nie pojawia się taka czarna kropka - pozycja 9 nie pojawia się na wyświetlaczu, nie włącza się, rysunek załącznik
wiem że kiedyś z ta kropka czyli wskaźnik działania c.w.u była i leciała gorąca woda z kranu

jak na tym piecu tą włączyć ?

Slavkooo21
12-02-2021, 15:22
"Złote kółko" to Ty zostaw.
Masz dwa zawory, zakręć je, odkręć śrubunki nad i pod pompą i ją zdemontuj a w jej miejsce wstaw nową.

witam, okręciłam częściowo pompkę , ściągnąłem czerwona odbudowę , w tym złotym kółku jest jakiś bolec, pytanie czy obręcz złotego kółka odkręcać ?

jakim kluczem zdemontować obręcz złotego koła ?

453000453001453002453003

CityMatic
12-02-2021, 16:47
Kolego,przecież to jest pompka obiegowa wody. Wewnątrz tego bolca jest wirnik element powodujący ruch wody. Wirnik obraca się pod wpływem pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez cewkę z czerwonego elementu.

CityMatic
12-02-2021, 16:54
Pisałem z telefonu i niestety nie wiem czemu odcięło moją odpowiedz.

Próba zdemontowania tego elementu od tej strony najprawdopodobniej uszkodzi pompę , a na pewno straci ona szczelność - tak jak wspomniano wcześniej trzeba ją zdemontować z instalacji w miejscach śrubunków(po to zostały założone) Taki demontaż jest łatwy i zapewnia ponowny bezproblemowy montaż nowej lub zregenerowanej starej.

Kaizen
12-02-2021, 19:46
Jak długo lejesz ciepłą wodę, to dalej jest chłodna? Ciśnienie "na oko" dobre?

Pompkę recyrkulacyjną, jak po długim laniu wody dalej nie jest gorąca, zostaw - bo CWU do baterii pcha ciśnienie z sieci. Jak nie jest gorąca wbrew ustawieniom, to problemu szukaj gdzie indziej.

Jak po dłuższym czasie leci gorąca woda - to znaczy, że kocioł wodę grzeje, tylko cyrkulacja nie działa i wtedy faktycznie problem z pompą.