PDA

Zobacz pełną wersję : Pianka w oknach do wymiany?



busz
09-02-2021, 13:52
Cześć,

mając stan surowy otwarty dałem się namówić majstrowi na oklejenie domu styropianem, potem zebrałem ochrzan od sprzedawcy okien i drzwi, że najpierw wstawia się okna, a potem kładzie styropian. Przy każdym otworze okiennym majster zostawił zapas styropianu tak, że pianka montażowa jest osłonięta przed słońcem, ale między oknem a styropianem jest parę milimetrów luzu. Obawiam się, że padający śnieg naleci do szczeliny, pianka nasiąknie i będę miał kilka wielkich mostków, czy mogę coś z tym zrobić?

Nie wiem czy ma to znaczenie więc dodam, że użyto u mnie pianki Soudafoam Low Expansion.

PS. Czy są jakieś sposoby zabezpieczenia pianki? Już za późno na ciepły montaż, a chciałbym zwiększyć trwałość pianki, praktykuje się pokrywanie pianki silikonem albo akrylem?

Maratoro
10-02-2021, 14:43
U mnie jak były obsadzane okna to żeby pianka nie uległa degradacji przed ocieplaniem domu była zaciągnięta klejem do styropianu. Podobno najtańsza i najtrwalsza opcja żeby zabezpieczyć piankę. Można podobno również zastosować zwykły akryl.

busz
11-02-2021, 12:05
Maratoro - i tak powinno być to zrobione, u mnie niestety za późno i co w takiej sytuacji mogę zrobić? Po docięciu pianki pomalować ją akrylem/silikonem/innym środkiem reklamowanym w internecie? Widziałem jakieś różne "folie w płynie" itp. ma to w ogóle sens?

barbe-cue
17-02-2021, 22:22
Podepnę się pod temat, bo mam podobny problem. Parę tygodni temu miałam wymieniane okna w domu. Nowe okna są drewniane, z ciepłym montażem. Od wewnątrz ekipa wykończyła wszystko jak trzeba, ale zostaje strona od elewacji. Elewację będziemy ocieplać dopiero późną wiosną (kwiecień-maj). Czy do tego czasu pianka się nie zdegraduje bez zabezpieczenia? Czy może należałoby ją jakoś zabezpieczyć, choćby - jak napisane wyżej - zaciągając klejem?

barbe-cue
20-02-2021, 10:19
Aktualizacja: zapytałam o zabezpieczenie pianek od zewnątrz szefa mojej ekipy remontowej. Zdziwiony odpowiedział, że oczywiście mi to zabezpieczą (klejem?), bo tak się zawsze robi. I że na pewno by tak tego nie zostawili. Czekają tylko, aż zrobi się ciut cieplej. Wniosek z tego taki (dla mnie) - nie wymyślać problemów, tylko zaufać mądremu fachowcowi :D

busz
21-02-2021, 19:26
Ale w przypadku ciepłego montażu pianka jest osłonięta membraną od wewnątrz i zewnątrz, więc nie byłaby bezpośrednio wystawiona na słońce.

PS. Czy ktoś może coś powiedzieć o moim przypadku? Mam okna zamontowane, ściany ocieplone, tylko obawiam się, czy deszcz i śnieg na oknie nie spowodują nasiąknięcia pianki.