PDA

Zobacz pełną wersję : Danfoss ECO nie działa



silnor3ki
12-02-2021, 21:48
Witam
Prosiłbym o pomoc
Otóż problem w tym, że zakupiłem 3 szt tego, że tak to nazwę ustrojstwa i według mnie nie działa ani jedna jak powinna.
Zamontowane zgodnie z instrukcją (na grzejnikach PURMO, z zaworami M30), ustawiona temp powiedzmy 22 stopnie tryb manualny. Piec sie załącza ze sterownika swojego, grzeje wodę woda sobie leci w pomieszczeniu 21 stopni, albo i 20 a grzejniki zimne. Zawory nawet nie myślą sie otworzyć. To samo na zaprogramowanym harmonogramie. Jak juz jakos w pewnym momencie otworzą zawór to nie do pełna co skutkuje bardzo wolnym ogrzewaniem. Dramat poprostu ! czy ktoś wie jak to działa i jak ustawić ? wszystkie możliwe opcje posprawdzałem, poustawiałem jak należy, przetestowałem.
Czy zawór sobie ma robić co chce i kiedy chce ?
Według mnie jest temp w pomieszczeniu 21 a ustawiona powyzej tej na termostacie to powinien sie otowrzyć i grzać ! Ja tutaj podaję tylko przykład, bo powiedzmy ze jakimś cudem zagrzał pomieszczenie i zmniejszam do 6 stopni, i nic, grzejnik gorący nadal ! ile mam czasu czekać az sie zamknie - 2 godziny ?
Porażka ! Kto to wymyśłił i w jakim celu ? przeciez to powinno szybko reagować, zamuykać powiedzmy w połowie, 1/3 czy 1/4 jak tam chce byle regulowało. A nei yk" coś tam zamruczy i wiem ze iglica sie nie zamknęła albo nie otwarła ani trochę. Sprawdzałem 100x wsyztko zamontowane wyglada ze tak jak należy. O co chodzi powie mi ktoś ? bo straciłem cierpliwość i nadzieję. Ludzie piszą ze extra i ze działa , to dlaczego u mnie nie działa ? setki komentarzy i opini że to sie sprawuje super, to jakim cudem u mnie 3 szt (2 zakupiine z innego źródła a 1 z innego) nie działają ?
Inna sprawa że połąćzenie z aplikacją to jakieś czary ! 1x na 10 prób moze połączy, trzeba czekać i czekać i czekać i frustracja rośnie ! O dziwo po podejściu do urzadzenia i przycisnięciu przycisku łączy prawie natychmiast a program wykrywa głowice, tylko nie chce połaczyć. Ktoś to w ogóle testował zanim wypuścili na rynek ?
Bardzo proszę o pomoc bo juz opadły mi ręce. Przeciez to kosztuje około 150 zł/ szt ! rozumiem, że chińskie dziadostwo za 50 zł mogłoby nie działać, ale angielkska firma i tyle kasy !
co robię nie tak ?
Mam czekać tygodniami aż jak ktoś pisze sie "nauczy" temperatury i pokoju ? przeciez to nie zwierze czy dziecko zebym miał wychowywać i nauczać
wyjmuję z pudełka, zakładam i ma działać, natychmiastowo , poprostu czary
Może ktoś coś podpowie ? może cos robię nie tak ?
Z góry dziękuję

silnor3ki
15-02-2021, 09:33
dzięki za pomoc ;) do kosza, z tematem i tymi głowicami