PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny działek kwartalnie



Pawelisto
14-02-2021, 17:38
Cześć,

niosę się z zamiarem kupna działki, ale! No właśnie: ale wiadomo jak jest, każdy chce kupić coś dobrego, łatwego w użyciu, najlepiej gotowego i żeby jeszcze było tanio. Jestem świadom, że tak się nie da, ale na tyle ile to możliwe będę szukać okazji gdzie uda się zaoszczędzić mniej lub więcej. I tutaj zgłaszam się z zapytaniem: czy są jakieś konkretne czynniki, momenty, w których historycznie działki budowlane zazwyczaj są tańsze? Czy ceny w trzecim kwartale roku mogą być niższe niż na przykład w pierwszym?
Niedawno widziałem tabelkę, gdzie był przelicznik dla poszczególnych województwa i według niej jeśli dobrze pamiętam w I kwartale ceny były mocno zaniżone względem następnych kwartałów. Stronę z tabelką gdzieś zgubiłem, więc postanowiłem zapytać Was, tutaj, o jakieś sugestie, odpowiedzi, bądź własnie materiały, z którymi warto zapoznać się i które pozwoliłyby nieco analizować tę zmienności.

key1
14-02-2021, 20:05
rozumiem, że chcesz kupi tych działek 60 lub więcej i musisz określić dystrybuanty dla wielu klas zmienności (regionalne, wielkościowe, etc).

bo jeśli chcesz tylko jedną - to najważniejsze jest znaleźć tę jedyną....

d7d
14-02-2021, 22:19
Dlaczego ceny w I kwartale mają być mocno zaniżone względem pozostałych kwartałów.
Jak byś sprzedawał swoją działkę to byś w I kwartale obniżył znacznie cenę bo właśnie jest I kwartał ?? :D

Pawelisto
15-02-2021, 12:45
A o to proszę mnie już nie pytać! Tak było w tabelce, o której wspomniałem i chciałem się dowiedzieć, ile w tym co mi mignęło może być prawdy, gdzie ewentualnie szukać jakichś informacji/analiz zmienności w kosztach nieruchomosci. To, co tam ujrzałem nie jest dla mnie bynajmniej wyrocznią, ale jakiś punkt zaczepny do ewentualnego przekalkulowania budżetu, ewentualnego przeczekania już jak najbardziej.

d7d
15-02-2021, 13:10
Nie licz na to że działki będą tanieć.
Działki, zwłaszwcza w dobrych lokalizacjach, zawsze drożeją.