PDA

Zobacz pełną wersję : Grubość jastrycha na Teriva 4.01



amator12345
15-02-2021, 08:09
Witam
Pytanie mam. ostatnio robiłem schody na poddasze i musiałem wykuć kawałek betonu w posadzce. Okazało się, że jest tej posadzki około 5,5-6 cm na styropianie 3cm czy to nie za dużo tej wylewki ? nie mam podłogówki. Z tego co pamiętam posadzkarze upierali się,żeby taką zrobić bo mniejsza może popękać. Strop nie ma żadngo ugięcia ani pęknięcia tylko byłem u kolegi i u niego wylali ok 4 cm i tak się zastanawiam czy posadzkarze aby nie przesadzili z tą grubościa ?

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
15-02-2021, 09:36
nie za dużo, 5cm to minimum, aby nie popękał, ale wszystko zależy, czy to jastrych cementowy ( najczęściej stosowany ) czy anhydrytowy.
4cm - z czasem pęka, niekiedy się go wzmacnia dodatkową siatką przy tej grubości, aby stanowił dobrą trwałą podbudowę dla wszelkich podłóg

amator12345
15-02-2021, 10:51
nie za dużo, 5cm to minimum, aby nie popękał, ale wszystko zależy, czy to jastrych cementowy ( najczęściej stosowany ) czy anhydrytowy.
4cm - z czasem pęka, niekiedy się go wzmacnia dodatkową siatką przy tej grubości, aby stanowił dobrą trwałą podbudowę dla wszelkich podłóg
Jastrych cementowy. Czyli ok ? Tak robią ?

nowakd
15-02-2021, 11:00
........ tak dobierz styropian aby zostało Ci 5.5cm na jastrych.