PDA

Zobacz pełną wersję : podłogówka/grzejniki



wajkub92
15-02-2021, 09:10
Witam.
Planuję zrobić podłogówkę na parterze, problem polega na tym, że rodzicie mieszkający na piętrze chcą zostać przy grzejnikach. Posiadamy wspólny kocioł, czy parter podłogówka i piętro grzejniki zda egzamin? alternatywą jest zrobienie dwóch całkowicie osobnych instalacji z kotłami.
Pytanie nr.2, bardzo podoba mi się drewniana podłoga, producenci desek warstwowych piszą, że świetnie nadają się one do ogrzewania podłogowego, ktoś może potwierdzić?

Kondensat
15-02-2021, 09:56
A jaki to kocioł?
Jedno jest pewne że muszą iść od kotła osobne rury do grzejników(piętro) i osobne do twojej podłogówki
Jeżeli to miałaby być podłogówka na parterze-na gruncie to musi być odpowiednia grubość styro,gdy będzie zbyt mała warstwa izolacji będą zbyt duże straty do gruntu
Jako wykończenie podłogi mozesz zrobić co tylko ci się żywnie podoba byle by całkowity opór pokrycia np.panel+podkład nie przekroczył projektowych założeń oporu cieplnego R<0,15m2xK/W np.deska berlinecka 14mm+odpowiednni podkład będzie ok

wajkub92
15-02-2021, 11:54
póki co kocioł stary węglowy, ale na takim to ogrzewanie ma pociągnąć rok, potem stary węglowy zostanie wymieniony na ekogroszek / pellet 5 klasy. po następnym roku cały budynek zostanie ocieplony. Niestety kolejności prac zmienić nie mogę. budynek podpiwniczony, piwnica nieogrzewana, myślę, że styro 10cm wystarczy w takim przypadku, jak sądzisz?

Kondensat
15-02-2021, 12:38
Od biedy wystarczy.Jak nie ma możliwości deko więcej bo wysokość nie puszcza to możesz się ratować lepsza lambda styro.Nie wiem jak zamierzasz rozwiązać kwestie instalacji w perspektywie wymiany kotła czy od razu jeszcze teraz przy przeróbce dostosować ja już pod nowy kocioł czy minimalistycznie zrobić aby działała póki co z istniejącym smieciuchech.

wajkub92
15-02-2021, 12:46
Mogę dać więcej, ile powinno być? Sam nie wiem jak to zrobić... Jakaś sugestia?

Kondensat
15-02-2021, 13:03
W nowo budowanych budynkach dają i 20cm 15cm powinno wystarczyc