PDA

Zobacz pełną wersję : Folia paroizolacyjna na sufity gk w bloku ???



Sharky81
15-02-2021, 10:37
Witam...krótko i na temat - kupiłem mieszkanie 1 piętro blok z wielkiej płyty -robie kapitalny remont i nowe sufity że stelaży pod płyty gk żeby je wyrównać i dodatkowo wata 5cm na wygluszenie - ścianę od jednego z sąsiadów też stelaż,wata,płyta gk gdyż nie kuje pod hydraulikę a zatem przykryje wszystko plytami-czy wymagana jest folia paroizolacyjna ? Głównie chodzi mi o sufity czy trzeba ją dawać w kuchni i łazience czy też w pokoju -czy jest zbędna ??? Nie ma tu jakiś skoków temp między stropami,wentylacja kuchni i łazienki jest -dodatkowo wentylatory zainstaluje PROSZE O INFO pozdr

CityMatic
15-02-2021, 11:01
Trzeba? - niekoniecznie - czy warto - tak zabezpiecza przed pyleniem włókien. Taka ściana pracuje niezależnie czy zrobisz ją od sufitu do podłogi to będzie działał jak twarda membrana każde jej ugięcie spowoduje wypuszczenie spod niej powietrza i wessanie - to może spowodować wydostawanie się mikroskopijnych włókien które będą tworzyły swoisty "kurz" - by tego uniknąć warto zastosować izolację z folii i szczelnie ją połączyć.
Wilgoci się raczej nie ma co spodziewać skoro ma to być wygłuszenie od sąsiadów.
Pamiętaj, aby każdą z listew montować na taśmę izolacyjną - akustyczną pod profile, a kołki tylko rozprężne z gumą(gumowym dystansem) na łbie.

Sharky81
15-02-2021, 13:33
Nooo ścianki i sufit porobione bez tej taśmy akustycznej-czlowiek uczy się na błędach

Sharky81
15-02-2021, 13:43
Fuszere na maksa odwaliłem ale rozbierać już nie będę - za późno na poprawki- lekcja na przyszłość - oszczędności człowiek szukał ale folie choć na sufit w łazience i kuchni zaloze i uszczelnie wkoło - sypialni zostały płyty więc folie dorzucę na ściany i uszczelnie -dzieki za info