PDA

Zobacz pełną wersję : Zmywarka wyżej niż 'zwykle'



BobiBudo
20-02-2021, 14:26
Witam, pytanie jak w temacie.

Ktoś ma? Jak się używa? A może ktoś rozważa?


Edyta 23-02-2021:

Dodaję przykładowe zdjęcia dla jasności:
453426 453427 453425

Saskian
22-02-2021, 20:40
"Wyżej niż zwykle" to jest jak wysoko?

Kaizen
22-02-2021, 21:02
Tak wysoko, żeby dziecko nie mogło sięgnąć do dolnego kosza a dorosły potrzebował drabinki do górnego?

d7d
22-02-2021, 22:42
Tak wysoko jak np. piekarnik?

BobiBudo
23-02-2021, 10:42
Dodałem zdjęcia w pierwszym wpisie aby od razu było wiadomo o co chodzi.

Elfir
23-02-2021, 11:14
fajne rozwiązanie i jeśli tylko jest miejsce, to rób

gnago
23-02-2021, 17:32
Tak to nazywa się ergonomia, warto zainwestować

Kaizen
23-02-2021, 20:20
Te 20-30cm można podnieść.

Ale to oznacza, że fronty teraz i zawsze na zamówienie. Na dole więcej przestrzeni zmarnowanej i trzeba "wystrugać" solidny podest pod zmywarkę.

Ja piekarnik zrobiłem raz na wysokości "nablatowej". Nigdy 2ięcej. Polewanie pieczeni niewygodne i trzeba bardziej uważać, żeby się nie poparzyć o drzwiczki.
Przy zmywarce poparzenie raczej nie grozi - ale sięganie do górnego kosza jest mniej wygodne (a dzieci są wykluczone z pomocy przy zmywarce).

Jak dla mnie wady większe, niż zalety,

BobiBudo
24-02-2021, 09:54
Tak, taką szafkę rzeczywiście trzeba by wystrugać. Fronty to to raczej standard (od zmywarki na pewno; jedynie pod- należałoby dobrać). Słyszałem, tylko że jakoś zmywarkę trzeba by dobrać tak żeby część cokołowa zmywarki była ok do takiego montażu- jakby ktoś wiedział o co chodzi dokładnie to proszę dać znać.

Kochani poradźcie... W tym momencie w projekcie mam (prawie) idealny „ciąg ergonomiczny” tj. przechowywanie (lodówka) -> blat 1 -> mycie (zlew) -> blat 2 -> obróbka (kuchenka).

Wygląda to tak:
453458


Podwyższając zmywarkę likwiduję „blat 1” a zlew będzie bezpośrednio przy słupku zmywarki. Czy jest szansa, że będę tego żałował? Docenię każdą uwagę:)

Kaizen
24-02-2021, 10:15
Tak, taką szafkę rzeczywiście trzeba by wystrugać. Fronty to to raczej standard (od zmywarki na pewno; jedynie pod- należałoby dobrać).

Nie będą pasowały pozostałe fronty (zostają nietypowe wysokości nad i pod - tak miałem jak piekarnik sobie zrobiłem na nietypowej wysokości).
Obudowa też będzie problematyczna - potrzebna będzie szersza, bo fabrycznie boki zasłaniają sąsiednie szafki.

Zrób między płytą a zlewem. Blatów i tak masz mało, więc nie rezygnuj. Stanie ekspres, mikrofala nie do zabudowy chlebak i nie ma gdzie pracować.

Emtebe
24-02-2021, 10:20
Jak zobaczyłem tak zamontowaną zmywarkę, to od razu zacząłem przeprojektowywać kuchnie, ale po przemyśleniu straciłem entuzjazm.
Po pierwsze, moim zdaniem, zmywarka musi być bezpośrednio obok zlewu, bo z niego często przenosi się naczynia. Zlew przy słupku mi nijak nie wychodzi.
Kolejne to wystawianie naczyń, bo teraz wystawiam naczynia na blat nad zmywarką, ustawiam w słupki i chowam, tu tej opcji nie będzie.
A to co mi wybiło pomysł, to podejrzenie, że para po otwarciu zmywarki będzie osadzała się na froncie i wciskała się do szafki powyżej.

BobiBudo
24-02-2021, 21:42
Obudowa też będzie problematyczna - potrzebna będzie szersza, bo fabrycznie boki zasłaniają sąsiednie szafki.

Cholera, o tym nie pomyślałem - dzięki.



Zrób między płytą a zlewem.

Dlaczego akurat tu mi radzisz?

BobiBudo
24-02-2021, 21:52
Kolejne to wystawianie naczyń, bo teraz wystawiam naczynia na blat nad zmywarką, ustawiam w słupki i chowam, tu tej opcji nie będzie.

Racja, tak coś przez skórę czułem że coś może wyjść... Mam jeszcze opcję wstawić ze 40 cm blatu (z szafką) między zlewem a ewentualnym słupkiem ze zmywarką. Poszerzy mi to całą kuchnię o te 40 cm ale mogę bo ta lewa ściana to właściwie tylko takie przepierzenie (GK) oddzielające od salonu. Trochę mi to nie w smak ale ta zmywarka nie daje mi spokoju - w końcu to sprzęt, do którego wkładamy i wykładamy codziennie - jeszcze częściej używane AGD niż piekarnik...

Elfir
24-02-2021, 22:40
za mała kuchnia na takie rozwiązanie

Kaizen
24-02-2021, 23:03
Dlaczego akurat tu mi radzisz?

Blisko zlewu, płyty i baru - czyli miejsc, skąd naczynia i sztućce wędrują do zmywarki.