PDA

Zobacz pełną wersję : Wilgoć na panelach



piotr92ziomal
20-02-2021, 22:47
Witam was pisze z problemem odnośnie wilgoci.
W tamtym roku na lato remontowałem pokój poziomowanie wylewki, gładź na ściany i układanie paneli. Gdy przyszła pora jesienno zimowa pod łóżkiem na rogu pokoju na panelach pojawiła się pleśń i wilgoć. I tylko w tym miejscu trochę zdeformowało panele.Teraz pokój jest wietrzony oraz położony pochłaniacz wilgoci który zbiera wodę. Problem jest troszkę mniejszy ale nadal panele w tym miejscu są chłodne i ściana powyżej paneli również. Ale na ścianie nie widać wilgoci oraz pleśni. Ściany pomalowane farba lateksową. Pod panelami położony jest Podkład pod panele Arbiton Aquastop Extra 3 mm. Dom był budowany w latach 70. Wykonane jest ocieplenie ścian ale podejrzewam że nie ma żadnej foli pod wylewką. Pod wylewka starą będzie pewnie ziemia, tylko pod częścią budynku jest pod spodem piwnica. Co zrobić aby nie pojawiała się wilgoć i jak temu zapobiec? Źle wykonana stara wylewka lub ocieplenie budynku czy może sam podkład pod panele jest kiepski bo nie ma on dodatkowo foli paroizolacyjnej? Na pewno czeka mnie wymiana 3 rzędów paneli bo kiepsko po tej akcji to wygląda.

jajmar
20-02-2021, 23:19
Piszesz o braku foli pod wylewką, a co z ociepleniem? To może być przyczyna -wilgoci wychodzącej na podłogę, ścianę.

piotr92ziomal
21-02-2021, 08:40
Ocieplenia tym bardziej nie ma jest to budynek z lat 70 i w żadnym z pomieszczeń nie stosowano ocieplenia z styropianu.

jajmar
21-02-2021, 10:41
Ocieplenia tym bardziej nie ma jest to budynek z lat 70 i w żadnym z pomieszczeń nie stosowano ocieplenia z styropianu.

Od lat 70 minęło już 50 lat może czas najwyższy ocieplić budynek? Okna pewnie szczelne, wentylacja zatkana i potem zaskoczenie że wilgoć.

henrykow
21-02-2021, 11:04
Tam, pod łóżkiem jest mostek termiczny i w dodatku zastawienie tego miejsca meblem który powoduje brak cyrkulacji powietrza stwarza że pojawia się tam zalążek grzyba.

piotr92ziomal
21-02-2021, 15:27
Tak jak pisałem dom jest ocieplony okna wszędzie nowe plastik.Ale wylewki pewnie nie są ocieplone. Łóżko obecnie jest odsunięte od ściany jakieś 30 cm. W pokoju jest wentylacja grawitacyjna a po przeciwnej stronie jak ściana która jest chłodna. Trochę nie chcę ponownie rozdzierać podłogi i kuć wylewkę żeby zrobić izolacje i ocieplenie. Jest inne rozwiązanie? Da coś dodanie foli paroizolacyjnej do tej powyższej maty o której pisałem? Producent twierdzi że ta mata zastępuje folie paroizolacyjną.