PDA

Zobacz pełną wersję : Rolety solarne ARZ SOLAR



RRR.
22-02-2021, 08:31
Musze zamontować 2 rolety na okna o wymiarach 114x118, z uwagi na trudności w ewentualnym doprowadzeniu prądu rozważam rolety solarne - obie na nasłonecznionej, południowej połaci. Jak w praktyce spisują się takie rolety solarne ? Jaka jest żywotność akumulatora i koszt zakupu nowej baterii w razie potrzeby ?

Ekspert FAKRO
15-03-2021, 08:48
Dzień dobry,
W instrukcji bezpieczeństwa znajduja się informacja, że minimalna żywotność akumulatora to 3 lata – i tyle też gwarantujemy. Z doświadczenia wiemy, że realnie jest to ok 5-7 lat.
Koszt nowej baterii to ok 250 zł netto – zakup przez serwis ([email protected])

RRR.
05-05-2021, 10:51
Mam już zamontowane rolety od ponad miesiąca. Muszę przyznać, że sprawują się bez zarzutu i świetnie ograniczają nagrzewanie się pomieszczenia. Z minusów jakie zauważyłem to oczywiście cena (4500 zł za 2 rolety z montażem to jednak przesada) oraz brak funkcji automatycznego zamykania/otwierania w zależności od stopnia nasłonecznienia, funkcja ta jest dostępna w markizach Fakro. Na stronie internetowej Fakro tłumaczy brak tej funkcji w przypadku rolet całkowitym zaciemnieniem pomieszczenia, jednak w moim przypadku gdy okna są zamontowane w wysokim suficie nad salonem to zjawisko by nie zachodziło, a znacznie poprawiłoby mi komfort użytkowania.

Korzystając z okazji chciałbym zapytać eksperta Fakro czy istnieje możliwość sterowania roletami przy pomocy pilota Mobilus HTC ?

Ekspert FAKRO
14-05-2021, 10:36
Dzień dobry,
tak, istnieje możliwość sterowania rolet Fakro Z-Wave z poziomu pilota Mobilus HCT. Aby to zrealizować należy wyposażyć instalację w dwa dodatkowe moduły: Fakro ZWMA1 (Z-Wave) oraz Mobilus C-FR (Cosmo).

Warto również zastanowic sie nad automatyzacją rolet, którą można zrealizować poprzez dwa nowe produkty Fakro:
1. ZRT - termostat Z-Wave do kontrolowania pracy urządzeń Z-Wave pod wpływem zmieniającej się temperatury oraz wilgotności w budynku.
2. ZID - zewnętrzny czujnik nasłonecznienia do kontrolowania pracy urządzeń Z-Wave pod wpływem zmieniającego się nasłonecznienia.