PDA

Zobacz pełną wersję : Odcięcie balkonu - pytanie bardziej prawne.



adamdudzik
22-02-2021, 11:18
Cześć, poradźcie dobrzy ludzie.

Przed ociepleniem domu chcialbym usunąć balkon. Dom z lat 80, balkon to przedluzenie wylewki, nie jest uzywany, wiecej z nim problemów niz korzysci - odcina swiatło słoneczne dochodzace do okien na parterze no i robi za jeden wielki mostek termiczny. Decyzja jest prosta - do likwidacji przed ociepleniem domu.

Pytanie jak to załatwić od strony formalnej. Ktoś miał z tym do czynienia, podpowie coś ? Od czego zacząć?

Elfir
22-02-2021, 11:25
oficjalnie potrzebny jest projekt przebudowy bo to element konstrukcyjny.

CityMatic
22-02-2021, 11:34
Nieoficjalnie - odcinasz i montujesz w oknie balkonowym(bo zapewne pozostanie) barierkę z poprzeczkami- to też jest balkon:cool:

adamdudzik
22-02-2021, 11:52
Nieoficjalnie - odcinasz i montujesz w oknie balkonowym(bo zapewne pozostanie) barierkę z poprzeczkami- to też jest balkon:cool:

Tak. tzw balkon francuski. Dokładnie tak chcę zrobić. Nie chce mieć problemów z nieofjcjalnym rozwiązaniem :)

adamdudzik
22-02-2021, 11:57
oficjalnie potrzebny jest projekt przebudowy bo to element konstrukcyjny.

Nie wiedzialem gdzie zadzwonic wiec skontaktowalem sie z nadzorem budowlanym. Ma byc projektant i projekt wiec to sie pokrywa z Twoimi słowami a co do wymaganych papierków skierowali mnie do wydzialu w budownictwie w starostwie. Tam mi zaś powiedziano że mam zrobić szkic jak to wyglada teraz i jak bedzie wygladac po i taki wniosek złozyć. I tyle. Ergo wiem tyle samo co wcześniej :D Chyba ze projektem przebudowy nazwiemy to co mam zrobić czyli te szkice przed i po pracach :)

CityMatic
22-02-2021, 12:01
Nie wiedzialem gdzie zadzwonic wiec skontaktowalem sie z nadzorem budowlanym. Ma byc projektant i projekt wiec to sie pokrywa z Twoimi słowami a co do wymaganych papierków skierowali mnie do wydzialu w budownictwie w starostwie. Tam mi zaś powiedziano że mam zrobić szkic jak to wyglada teraz i jak bedzie wygladac po i taki wniosek złozyć. I tyle. Ergo wiem tyle samo co wcześniej :D Chyba ze projektem przebudowy nazwiemy to co mam zrobić czyli te szkice przed i po pracach :)
Czyli wydadzą zezwolenie na Twoje zgłoszenie - czyli też formalnie będzie ok;)