PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki klimatyzator ?



azet
22-02-2021, 18:22
Witam, mam zielone pojecie o tym, pojawił się pomysł założenia klimatyzacji do dwóch pokoi z funkcją grzania, ewentualnie jedna klimatyzacja na korytarzu dmuchająca po całym piętrze i zimno schodzące na dół, w domu piętrowym .
Nie mam pojęcia o cenach , firmach i efektywności -czy ktoś może rzucić jakimiś przemyśleniami ?
Lokalna oferta brzmi gree multi 7000 zł netto i montaż ( agregat ,jednostki ,pompki skroplin ,instalacja freonowa ,?) ewentualnie mocniejsza na korytarz gree lomo luxury 5 kw - 4 tys zł netto
Nie wiem jak sprawuje się klimatyzacjaa w domu, w pokojach ? Nie potrzebuję arktycznego klimatu, ale w upalne dni dwadzieścia klika stopni było by chyba sensowne .
Czy klimatyzator wepchnie mi chłód z korytarza do pokoi i piętro niżej ?
Może dwa wa pokoje chłodzone ?
Jakieś pomysły, na co zwrócić jeszcze uwagę ?

Expert marki Bosch
12-03-2021, 14:58
Witam.

Umieszczenie jednego klimatyzatora na korytarzu nie jest najlepszym pomysłem. Najlepiej byłoby zamontować jednostki wewnętrzne w pokojach, w których powietrze miałoby być ochładzane. W przypadku klimatyzacji więcej niż jednego pomieszczenia warte rozważenia są klimatyzatory typu Multi Split marki Bosch Termotechnika z Serii Climate. Możliwe jest podłączenie do 5 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej. Należy jednak pamiętać, że klimatyzacji nie powinniśmy traktować jako jedynego źródła ciepła.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą klimatyzatorów Bosch Termotechnika dostępną na stronie: https://www.bosch-thermotechnology.com/pl/pl/ocs/budynki-mieszkalne/klimatyzacja-1221722-c/

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
________________________________
Konsultant Bosch Termotechnika

swierol
12-03-2021, 15:32
Witam.

Należy jednak pamiętać, że klimatyzacji nie powinniśmy traktować jako jedynego źródła ciepła.

A dlaczego nie? Ewentualnie proszę zaznaczyć, że mówi Pan tylko o "swoich" urządzeniach.

CS42200
28-04-2021, 12:17
@Azet - zdecydowałeś się na jakieś rozwiązanie? Skąd jestes?