PDA

Zobacz pełną wersję : Salon z aneksem kuchennym 19,6 m2



Krystia_n
22-02-2021, 23:07
Cześć,

Od kliku dni mam problem - a mianowicie salon z aneksem kuchennym...
Podsyłam Wam plan, strasznie nie podoba mi się układ aneksu zaproponowany przez dewelopera, szczególnie płyty indukcyjnej obok telewizora.
Niestety kompletnie nie mam pomysłu co z tym układem zrobić, żeby był sensowny :(

Będę wdzięczny za każdą Waszą propozycję i rozwiązania! Nawet kosztem szafy w holu :)

453417

WiosennaRosa
23-02-2021, 07:02
Moja propozycja, oczywiście bardzo wstępna, bo trzeba byłoby znać wymiary. Ta mała spiżarka jest po to, aby zgubić szerokość szachtu i aby szafki kuchenne trzymały równą linię. A spiżarka czy taka zakryta wnęka bardzo się przyda - trzymać mały sprzęt, suchą żywność czy nawet wiaderko z mopem

Krystia_n
23-02-2021, 09:25
Bardzo dziękuję za propozycję!
Też myślałem o tym, żeby szafę z salonu 2 (które docelowo ma być biurem, z ewentualnym dodatkowym łóżkiem gościnnym) przenieść do przedpokoju :)

Pomysł z pewnością będzie brany pod uwagę. Obawiam się tylko, że po wstawieniu lodówki w wyznaczonym miejscu zostanie +/- odległość 0,5m na przejście z holu do salonu. Myślicie, że tyle wystarczy? Natomiast schowek w najwęższym miejscu będzie mieć ok 0,3m - ale to już najmniejszy problem.

Dodam jeszcze, że mieszkanie jest wysokie: 2,85 :)

WiosennaRosa
23-02-2021, 09:48
0,5m na pewno nie wystarczy, bo jak wniesiesz chociażby lodówkę, kanapę itp... Możesz z tej koncepcji spróbować spłycić szafę w przedpokoju lub zmniejszyć ją lub zmniejszyć sypialnie kosztem korytarza (nowy układ nie zabiera miejsca w sypialniach pod meble) - jak w załączeniu (przesunęłam trochę drzwi do łazienki i zmieniłam układ w samej łazience), ale za to masz pojemną szafę w korytarzu, a na wprost drzwi wejściowych miejsce na wieszaki, płytką szafkę na buty lub kawał ściany na duży obraz.

Krystia_n
23-02-2021, 10:18
W Łazience faktycznie ma być zmieniona wanna na prysznic, a przy prysznicu planuję postawić pralkę z zabudowaną w szafce :)
Myślę, że zaproponowany teraz układ jest najbardziej sensowny.
Szafa z pokoju znika, ale na korzyść dłuższej szafy w holu.
Jako, że jest to dosyć wysokie mieszkanie, myślę, że w biurze pojawi się mini antresola z łóżkiem gościnnym i biurkiem, dlatego nie będzie też wrażenia "ciasnoty" :)

Dziękuję!