PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperacja ale nie wszędzie...



mojer
24-02-2021, 19:00
Witam
Dzisiaj byłem z instalatorem na budowie by zaznaczył mi miejsca na nawiewy/wywiewy na stropie. Przy planowaniu instalacji zaskoczył mnie sugerując by w łazienkach nie dawać wywiewów WM, zamiast tego sugerował połączenie łazienek wspólnym kanałem z wentylatorem kanałowym - wyrzut z tego kanału w kanale wentylacyjnym komina (będzie kominek).
Argumentował, że w okresie letnim będę mógł wyłączyć rekuperację, zaś zapachy łazienkowe nie będą się rozchodziły po domu.
Szczerze mówiąc sam nie wiem co myśleć o takim pomyśle. Co Wy sądzicie?

CityMatic
24-02-2021, 19:20
Myślę, że nie masz szczęścia do instalatora który łamie wszelkie zasady instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła. Podstawową zasadą jest szczelność domu a "on" już w założeniu łączy coś co chyba sam uznał za słuszne i wprowadza w życie własne teorie.
Może by sobie poczytał, zapoznał się i później nazywał się "Instalatorem"

Elfir
24-02-2021, 19:22
warto też aby zapoznał się z przepisami. Bo one zakazują łączenia różnych typów wentylacji.

coulignon
24-02-2021, 19:25
podziękuj mu serdecznie i zaproś żeby zaczął wy.... oddalać się w bliżej nieznanym kierunku.

kulfi82
24-02-2021, 19:25
Witam
zaś zapachy łazienkowe nie będą się rozchodziły po domu.


to jest z@j3bi5te stwierdzenie :rolleyes:

Pytajnick
24-02-2021, 20:23
Jakiegoś głodnego rottweilera w domu nie masz, by się z gościem w berka..gryzionego pobawił?
Jeszcze napisz, że to instalator z papierami... :o

mojer
24-02-2021, 21:06
Rottweilera brak, ale owczarek szkocki jest na pokładzie. Instalator papiery ma, lecz z Waszych opinii będę upierał się na normalne kanały WM w łazienkach i wywiew sterowany poprzez centralę.

kulfi82
24-02-2021, 21:24
Rottweilera brak, ale owczarek szkocki jest na pokładzie. Instalator papiery ma, lecz z Waszych opinii będę upierał się na normalne kanały WM w łazienkach i wywiew sterowany poprzez centralę.

no mi by się teraz czerwona lampka zapaliła po tych jego pomysłach. Przeczesałbym od A do Z forum jak to powinno być prawidłowo zrobione i kontrolował gościa na każdym kroku. Żebyś nie skończył tak jak ja i poprawiał po "instalatorze z papierami" instalacji ;)