PDA

Zobacz pełną wersję : Zmywarka podłączona do ciepłej wody



rhein
25-02-2021, 11:05
Witam
Niektóre zmywarki mają możliwośc podłączenia do ciepłej wody. W folderach reklamowych piszą, że pobieranie ciepłej wody grzanej PC wychodzi taniej niz grzanie grzałką bezpośrednio w zmywarce.
Jak to faktycznie jest? jest to opcja warta wykorzystania czy nie? Myślę, że grzałka w zmywarce i tak by była wykorzystana, przecież zmywarki maja programy mycia w 70 stopniach.

Pozdrawiam

fotohobby
25-02-2021, 11:09
Na pewno korzystanie z wody grzanjj przez PC to oszczędność, z drugiej strony koniecznie jest wtedy działanie cyrkulacji, żeby od razu poleciała ciepła woda

CityMatic
25-02-2021, 11:17
Napiszę tak - w zmywarce może i trochę oszczędniej w pralce bardziej.
Zawsze to lepiej podgrzewać wodę do 70*C z 48-55*C niż z 12* do 70*C, ale pralka ma opcje płukania w ciepłej, a wtedy to już duże oszczędności....no i pralka ma więcej wody.

Kaizen
25-02-2021, 14:36
Niektóre zmywarki mają możliwośc podłączenia do ciepłej wody. W folderach reklamowych piszą, że pobieranie ciepłej wody grzanej PC wychodzi taniej niz grzanie grzałką bezpośrednio w zmywarce.

Jaką zmywarkę znalazłeś z podłączeniem zimnej j ciepłej?

Jak cały czas pobiera "ciepłą", to nie oszczędzisz.

A ciepła nie będzie, jak nie zgrasz z cyrkulacją - a z kolei cyrkulacja chodząca niepotrzebnie to straty.

A na koniec jak zmywarka pobiera na zmywanie 9-12l i w większości spuszcza zimną, to co to za oszczędności?

Przy pralce nabiera sensu podpięcie zimnej i ciepłej. Zwłaszcza, jak się podpina blisko zasobnika i nie potrzebna cyrkulacja. Tylko jak kilka lat temu szukałem, to nie znalazłem takiej.

agb
25-02-2021, 16:01
Całkowite zużycie miesięczne mojej zmywarki oscyluje poniżej 30kWh. Często w okolicach 15kWh. A zmywam praktycznie tylko w zmywarce. Jakich więc oszczędności tu się spodziewać? I ile trzeba dopłacić za model, który podłączysz do ciepłej wody?

rhein
26-02-2021, 09:16
Witam

Zmywarki uzytkuję już bardzo długo i zawsze była podłączona tylko do zimnej. Poszukuję nowej zmywarki i zaciekawiła mnie ta opcja podpięcia do ciepłej wody. Zmywarka to np. Whirlpool WIP 4O41 PLEG

Bez cyrkulacji to faktycznie ta opcja nie ma racji bytu. Nie zamierzałem kupić, raczej tak z czystej ciekawości zapytałem.
Z pralką tez fajny pomysł podaliście
Pozdrawiam

Kaizen
26-02-2021, 10:33
Zmywarka to np. Whirlpool WIP 4O41 PLEG

Wg instrukcji WATER SUPPLY cold or hot (max. 60°C)
Więc jak do wszystkiego używa ciepłej wody, to oszczędności znikają nawet, jak podepniesz przy samym zasobniku. A do tego robi się problem, jak zechcesz coś delikatnego umyć w niskiej temperaturze.

pandzik
26-02-2021, 11:04
Całkowite zużycie miesięczne mojej zmywarki oscyluje poniżej 30kWh. Często w okolicach 15kWh. A zmywam praktycznie tylko w zmywarce. Jakich więc oszczędności tu się spodziewać? I ile trzeba dopłacić za model, który podłączysz do ciepłej wody?

Dokładnie. Jak ktoś chce oszczędności to polecam taryfe g12w

Arturo1972
26-02-2021, 21:56
Nie róbcie sobie jaj...
Chyba, że jesteście pokoleniem 500+...

gawel
27-02-2021, 09:01
Całkowite zużycie miesięczne mojej zmywarki oscyluje poniżej 30kWh. Często w okolicach 15kWh. A zmywam praktycznie tylko w zmywarce. Jakich więc oszczędności tu się spodziewać? I ile trzeba dopłacić za model, który podłączysz do ciepłej wody?

W cumie to każdy model można podłączyć do cwu z tym ze czasy zmywań się zmienią bo grzałka będzie krótko grzała o ile to może dogrzewała.